images/stories/logosait.jpg

 

Як зробити біг не тільки корисним, але і приємним

Безліч причин заважають сотням людей в світі почати бігати. Але є і хороша новина: деяких з цих причин можна уникнути! У цьому пості ви знайдете 10 порад, з якими ви досягнете своєї мети з бігу і навіть перевершить їх.

1. Плануйте кожну пробіжку

Так, існує спокуса просто вийти з дому і побігти, але це не кращий спосіб отримати подібний досвід: ви можете зіткнутися з різними перешкодами, які не тільки завадять бігу, але і можуть бути небезпечні для вас.

2. Купіть спеціальні окуляри для бігу чи спортивні сонячні окуляри

Може бути, вам здається, що бігати в окулярах незручно, але для тих, у кого поганий зір, це неминучість. На щастя, існують окуляри для спорту, які не розіб'ються. Навіть якщо у вас хороший зір - подумайте про сонячні окуляри, щоб вам не заважало яскраве світло.

3. Купуйте правильне взуття

Настільки проста річ, як нові туфлі для бігу, може полегшити для вас біг в рази. Не купуйте необдумано - присвятіть вибору сили і час! У кожної ноги - свої потреби в плані взуття.

4. Виходьте на пробіжку в відповідному одязі

Одяг не повинен бути занадто тісним або занадто вільним: це створює масу незручностей в процесі бігу. Занадто довгі штани теж не підійдуть - зачепившись за них, можна впасти.

5. Вибирайте правильні матеріали

Багато хто робить помилку, виходячи на пробіжку в бавовняному одязі, тому що бавовна приємна тілу. Але не обманюйте себе: вам потрібні вологовідштовхуючі матеріали, з якими піт не буде викликати неприємні відчуття на вашій шкірі. Одяг з таких матеріалів продається в спортивних магазинах.

6. Підтримуйте темп

Повністю викластися на початку або в кінці пробіжки? Спокусливо, але, на жаль, різкі зміни темпу бігу зроблять пробіжку дискомфортною і навіть можуть призвести до травм. Темп необхідно підтримувати постійно - він повинен бути повністю комфортним або виводити вас із зони комфорту лише в невеликому ступені.

7. Зосередьтеся на позитивних аспектах
Науково доведено, що негативне мислення погіршує ваш психологічний стан як в короткостроковому, так і в довгостроковому періодах. Так що під час бігу сконцентруйтеся на позитивних відчуттях і не давайте негативу пробратися в ваше життя!

8. Вибирайте приємний маршрут
Якщо ви вийдете на вулицю прямо зараз - ви побачите щось приємне? Відповідь на це питання допоможе вам визначити, де саме вам варто бігати. У вашому кварталі? У парку по сусідству? Або за кілька кілометрів від дому? Важливо знати, що після пробіжки в місцем, яке візуально вам приємне, вас чекає заряд позитиву на весь день - тому багато хто воліє бігати в лісі.

9. Не рахуйте час - не використовуйте таймер
Рахувати час пробіжки спокусливо, особливо якщо ви готуєтеся до марафону. Однак без цього підрахунку ви будете більше насолоджуватися моментом і менше стомитеся.

10. Робіть вправи на розтяжку після кожної пробіжки

Вважається, що найважливіше - розтягнутися до тренування, але останні дослідження показують, що це контрпродуктивно і збільшує ваш ризик отримати травму. Проте, розтяжка важлива, і після кожної пробіжки варто присвячувати їй і вправам на розслаблення принаймні 5 хвилин.
Тепер ваша наступна пробіжка буде більш комфортною, і ви насолодитеся їй сповна!

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

вугілля і дрова

Банер