images/stories/logosait.jpg

 

Віктор Овчарук: «На Тернопільщині, у цій каплиці-пантеоні, постійно звучить молитва за світлі душі усіх наших Героїв»

0

На цьому наголосив голова обласної ради під час Всеукраїнської прощі родин загиблих військовослужбовців. Відбувається вона в каплиці-пантеоні Героям АТО поблизу села Лішня на Кременеччині.

1

Архієрейську літургію очолив архієпископ Тернопільський і Кременецький ПЦУ Нестор. Спільну молитву складали родини з Тернопільщини, Чернігівщини, Житомирщини, Черкащини, Харківщини, Одеської, Херсонської, Рівненської, Кіровоградської областей, м.Києва, родини Героїв Небесної Сотні, обласна та районна влада, прихожани.

2

«Уже вдруге у цьому святому для кожного українця місці збираються родини з усіх куточків нашої держави, долі яких обпекла війна. Непоправних втрат зазнала наша держава у боротьбі за волю, за своє європейське майбутнє: батьки втратили дітей, діти – батьків, хтось залишився без брата чи сестри, без рідних по духу людей, без друзів, - наголосив Віктор Овчарук., звертаючись після літургії до прочан. - Ваші рідні свідомо ставали оборонним щитом рідної землі, дивуючи світ самопожертвою та мужністю, захищали  незалежність та цілісність нашої держави проти до зубів озброєних проросійських найманців та кадрових військових сусідньої держави.  Низький уклін Вам, дорогі батьки, за таких синів та доньок, за жертву, біль якої досі ятрить у Ваших серцях. Ви виховали, виплекали, виростили справжніх патріотів, справжніх громадян нашої держави. І знайте, тут, на Тернопільщині, у цій каплиці-пантеоні, постійно звучить молитва за світлі душі усіх наших Героїв. Висловлюю велику вдячність владиці Нестору за по-справжньому пастирську та християнську опіку родин наших загиблих героїв, за служіння молитвою задля перемоги України. Ця проща об’єднує усіх нас, об’єднує Україну».

3

Після літургії владика Нестор разом із духовенством біля новоствореного меморіального пам’ятника загиблим на сході України відслужив заупокійну литію за бійців, котрі віддали життя, захищаючи нашу державу. Під час молебня звучали імена Героїв з усіх куточків нашої держави.

Один з елементів цього пам’ятника – меч, який відрубує руку, що тягнеться до території України. Власне ця рука виготовлена із залишків від «Граду» та інших боєприпасів, що упали на нашу землю з боку агресора.

«Хто на кого йде з мечем, той від меча і загине. Така доля усіх завойовників.  І саме ця мудрість, яка є істиною, закладена у суть цього монументу-інсталяції, який постав біля пантеону Героїв.  Рука кожного агресора і завойовника, які зазіхнуть бодай на частинку нашої землі, буде відрубана.  Бо українці – вільна та горда нація», - наголосив Віктор Овчарук.

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

вугілля і дрова

Банер