images/stories/logosait.jpg

 

Гривня зміцнилася за рік майже на 13% - НБУ

Гривня зміцнилася за рік майже на 13% - НБУ
Фото: Корреспондент.net
Гривня одна з лідерів зі зміцнення серед світових валют

У річному вимірі гривня є другою у світі за темпами зміцнення після турецької ліри.

Українська гривня за останній рік (з 4 вересня 2018 року по 4 вересня 2019 року) зміцнилася до долара на 12,8%. Про це повідомляє Експертна платформа Національного банку в Facebook.
На сьогодні українська валюта є другою у світі за темпами зміцнення в річному вимірі після турецької ліри, яка зміцнилася на 17,7%.
Відзначається, що в абсолютній більшості країн світу з динамічними валютами зафіксований дефіцит поточних рахунків платіжних балансів.
"Тобто, зміцнення їх валют пов'язане з істотним припливом прямих і портфельних інвестицій або нарощуванням зовнішньої заборгованості. Серед 15 країн, чиї валюти найбільше зросли до долара США за останній рік, таких 9. Серед них і Україна", - йдеться в повідомленні.
При цьому експерти нагадують, що за останні десять років гривня девальвувала на 183,9% відносно долара і 120% відносно євро.
Нагадаємо, все літо українська нацвалюта зміцнювалась і зросла з 27 до 25 гривень за долар, що стало рекордом за три роки. Але з настанням осені почалися сезонні коливання в бік падіння.
Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер