images/stories/logosait.jpg

 

До уваги державних реєстраторів!

Законом України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» передбачено перелік об'єктів, що НЕ РЕЄСТРУЮТЬСЯ у Державному реєстрі речових прав.

Не підлягають державній реєстрації речові права та їх обтяження на корисні копалини, рослини, а також на малі архітектурні форми, тимчасові, некапітальні споруди, розташовані на земельній ділянці, переміщення яких можливе без їх знецінення та зміни призначення, а також окремо на споруди, що є приналежністю головної речі, або складовою частиною речі.

Враховуючи наведене, повідомляємо, що у зв’язку із моніторингом Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, державні реєстратори під час здійснення ними реєстрації права власності на нерухомість  «забувають» про норми чинного законодавства та реєструють право власності на об'єкти, які згідно норм  Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» не підлягають реєстрації. Аби не виникало казусів та конфліктів, звертаємо увагу державних реєстраторів на необхідність моніторингу усіх вчинених ними дій, щодо державної реєстрації речового права на їх законність, а в подальшому необхідно бути уважними, перевіряти та розуміти, які об’єкти можна реєструвати, а які державній реєстрації у Реєстрі речових прав не підлягають.

Оскільки, при виявленні даних порушень, органами місцевого самоврядування буде ініційовано скасування державної реєстрації в судовому порядку,  об’єкт демонтований, а державні реєстратори, суб’єкти державної реєстрації прав за порушення законодавства у сфері державної реєстрації прав будуть нести дисциплінарну, цивільно-правову, адміністративну або кримінальну відповідальність у порядку, встановленому законом.

Також, шкода, яка завдана державним реєстратором фізичній чи юридичній особі під час виконання своїх обов’язків, підлягає відшкодуванню на підставі рішення суду, що набрало законної сили, у порядку, ст.371 Законом України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень».

 

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер