images/stories/logosait.jpg

 

Психолог дала поради, як не згоріти на роботі та уникнути розладів поведінки

Психолог дала поради, як не згоріти на роботі та уникнути розладів поведінки

КИЇВ. 30 вересня. УНН. Розвиток інформаційно-комунікаційних технологій та інтернету створив умови для ненормованості робочого дня більшості співробітників. Через це дотримання правильного режиму праці і відпочинку стає неможливим. Про те, як уберегти здоров’я та знайти баланс між роботою та особистим життям, у блозі на УНН розповіла кандидат психологічних наук, медичний психолог, адиктолог, експерт з психологічної кібербезпеки Наталія Бугайова.

Експерт зауважує, що надмірне навантаження чинить негативний вплив на серцево-судинну та нервову систему людини.

"Часто роботодавці вважають, що співробітник повинен бути на зв’язку 24 години на добу і працювати незалежно від того, чи у нього вихідний, відпустка, або навіть якщо він хворий. Інколи додатково забирає час у людини громадська діяльність: участь у об’єднаннях, комітетах, ОСББ та інше. Доступність зв'язку практично не залишає людині особистого часу, внаслідок чого сім'я та близькі починають відступати на другий план", - зазначила психолог.

Бугайова зазначила, що для того, аби виключити негативні наслідки надмірного використання інформаційно-комунікаційних технологій, необхідно, передусім, дотримуватися інформаційної гігієни та лімітувати час перебування в Мережі.

"Інформаційний простір не повинен переважати. Мозку людини необхідний відпочинок і перемикання на інші види діяльності. Слід також дотримуватися фізичної активності, без якої здоровий стан організму підтримувати досить складно", - порадила психолог.

Бугайова нагадує, що співробітник, який дозволяє начальнику постійно використовувати свій особистий час для вирішення робочих завдань, жертвує не лише власним здоров'ям, а й своїми особистими та сімейними стосунками.

Експерт порадила при влаштуванні на роботу відразу обговорити всі варіанти робочої взаємодії.

"На мою думку, найкращий підхід у розподілі свого часу – це дотримання балансу між роботою, родиною та громадською діяльністю", - наголосила психолог.

Вона також зауважила, що потрібно пам’ятати, що діти в усьому наслідують дорослих, а тому варто звернути увагу на те, як часто саме дорослі використовують гаджети і проводять час у мережі.

"Дуже важливим є те, наскільки розумно в сім'ї використовують можливості, які надають сучасні інформаційно-комунікаційні технології. Якщо в сім'ї відсутня культура взаємин, якщо дорослі подають дітям поганий приклад і вимагають від них яких-небудь обмежень, не обмежуючи при цьому себе ні в чому, будь-які, навіть самі позитивні починання будуть незмінно призводити до негативних наслідків", - вважає експерт.

Також Бугайова зауважила, якщо людина має нав'язливе бажання перевіряти пошту, переглядати мобільні додатки та соціальні мережі, можна говорити про розвиток адиктивної поведінки.

"Коли в людини виникає поведінкова залежність, у неї порушується емоційна та вольова регуляція, тому самостійно впоратися з проблемою залежності стає неможливим. Найкращий варіант – не допускати розвиток адиктивної поведінки", - вважає психолог.

Інтереси повинні бути різноманітні, тоді й особистісний розвиток не буде однобічним.

"Для того, щоб діти не проводили весь свій вільний час у віртуальній реальності, дорослим слід правильно організовувати їх дозвілля, створюючи альтернативу для спілкування та самореалізації. Без цього рішення вказаної проблеми навряд чи буде ефективним.

Спілкування в чатах не має перевищувати розумні межі. При цьому ми можемо з тією ж упевненістю стверджувати, що розмови по телефону не повинні забирати весь вільний час у людини. Якщо людина проводить 24 години на добу з друзями – це теж не є нормою. Головне – дотримуватися у всьому балансу і рівноваги. Недарма у давнину вважали, що вищим даром богів людям є почуття міри. Вони мали рацію", - вважає експерт.

Джерело: УНН
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер