images/stories/logosait.jpg

 

«Smart-city» або «розумне місто»: що це таке?

0

Smart city – це місто, в якому використовуються сучасні технології. Всі новинки цього стратегічного напрямку мають на меті підвищити загальний рівень безпеки в місті, якість надання послуг, зменшити вартість та споживання ресурсів, поліпшити комунікацію і порозуміння з мешканцями.

У Чорткові  активно впроваджується ряд Smart-рішень. Громадський транспорт обладнаний валідаторами та gps-трекерами, на зупинках встановлені розумні табло, у громадських місцях – камери відеоспостереження, а також кожен чортківчанин може скористатися мобільним додатком Чортків-smart.

За допомогою валідаторів мешканці міста та його гості можуть розраховуватися за проїзд без готівки. Варто зауважити, що на даний момент ціна квитка за користування громадським транспортом становить 6 грн, а для тих, хто бажає розрахуватися банківською карткою, – 5 грн 50 коп.

За кошти платників податків міста для пільгових категорій виготовлено картки чортківчанина, якими вони оплачуватимуть проїзд в громадському транспорті. Відтепер щомісяця на карту нараховується 10 безкоштовних поїздок. Наявність валідіаторів дала змогу дізнатися, скільки пільговиків користуються громадським транспортом і точніше порахувати кошти, які необхідні для компенсації плати за їхній проїзд.

Всі легальні маршрутки, що курсують Чортковом, обладнані gps-трекерами, тож відтепер міська рада знає, з якою періодичністю їздять водії, чи дотримуються графіку тощо.

На чотирьох зупинках громадського транспорту встановлені розумні табло, які показують час прибуття маршрутних автобусів, працює безкоштовний Wi-Fi, табло оснащені USB-портами, де можна підзарядити гаджет.

Ще одним розумним рішенням, яке забезпечує порядок у місті, є відеоспостереження. 50 камер встановлені на пішохідних переходах, автомобільних розв’язках, в парку культури та відпочинку, в людних місцях.

З травня цього року почав працювати перший міський додаток для смартфонів Чортків-smart. Головне його завдання – швидке оповіщення чортківчан щодо аварійно-ремонтних робіт, анонсів, оголошень різноманітних подій тощо. Ще однією важливою функцією додатку є покращення комунікації між Чортківською міською радою та мешканцями. За допомогою Чортків-smart кожен, хто зареєструвався у системі, може надсилати свої повідомлення на адресу міської ради через розділ «Зв’язок» – «Повідомити про проблему», вказавши ім’я та прізвище e-mail, номер телефону та адресу проживання.

https://www.chortkivmr.gov.ua

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

вугілля і дрова

Банер