images/stories/logosait.jpg

 

Чи повнішаємо ми при недосипанні ?

Чи повнішаємо ми при недосипанні ? Спати або переїдати? Кожній з нас, щоб вести здоровий спосіб життя, потрібен повноцінний сон. Адже тільки години і хвилини сну дають необхідний відпочинок організму.
Сьогодні багато хто не може дозволити собі нормально виспатися. Практично цілодобово телефонують телефони, телебачення пропонує нічні сеанси захоплюючих фільмів, а від комп'ютера взагалі неможливо відірватися. І ось наслідок - хронічне недосипання. Давайте знайдемо взаємозв'язок між ним та процесом збільшення ваги людини.
Але ж найлегше припустити, що чим більше спиш, тим легше накопичувати зайві кілограми. Американці вирішили довести зворотне, і їм це вдалося. 70 тисяч жінок протягом 16 років брали участь в експерименті. Одна половина з них спала по 5 годин, інша - по 7 годин на добу. Статистика підрахувала, що на 32% менше важать ті, хто спали довше. Хочете бути стрункими? Слідкуйте за своїм здоров'ям і залишайте достатньо часу для сну. Любіть своє тіло і давайте йому відпочинок. Вчені, що представляють Американський Національний Фонд з проблем сну, вказують на прямий зв'язок між недосипанням і порушенням обміну речовин. Збій в процесі метаболізму призводить до спалювання меншої кількості калорій.

Організм вимагає сну і починає виробляти гормон стресу - кортизон, який, моментально виробляє відчуття голоду. Коло замкнулося. Вага набирається і далі. Причому, частіше представниць слабкої статі, адже вони легше піддаються психологічним стресам. Жінка після безсонної ночі не може продуктивно працювати, вона дратівлива, легко впадає в депресію і не захищена від ожиріння. Перелічимо основні ознаки негативного впливу безсоння:

слабшає функція людського організму розщеплювати вуглеводи. Наслідки цього - підвищення кількості цукру в крові і збільшення зайвих кілограмів; знижується рівень гормону росту протеїну, що негайно супроводжує порушення співвідношення пропорцій жиру і м'язової маси; підвищується кров'яний тиск. Жінка, яка страждає безсонням, частіше схильна до хвороб серцево-судинної системи. Сьогодні медицина в змозі допомогти людині, яка страждає від безсоння. При виборі медичних препаратів потрібно обговорення з лікуючим лікарем питання їх індивідуальної непереносимості

Якщо є супутні захворювання, що призводять до порушення сну, зверніться до лікарів відповідного профілю. Дуже важливо, також, поєднувати медикаментозне лікування з посильної фізичним навантаженням, дотримуватися здорового способу життя.

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

вугілля і дрова

Банер