images/stories/logosait.jpg

 

Наскільки прозорі комунальні підприємства Тернополя порівняно з минулим роком?

Сьогодні, 28 листопада, у приміщенні Тернопільського прес-клубу відбулась “Презентація порівняльного аналізу діяльності комунальних підприємств на предмет прозорості та публічності”. Оголосили, які комунальні підприємства очолюють позиції прозорості, а які “пасуть задніх”.

 

Під час заходу були представлені результати дослідження комунальних підприємств міста. Оцінювалися підприємства за 25 індикаторами, які входили до трьох груп: “Інформування”, “Кадри та управління”, “Фінанси”. Дослідники проаналізували 24 КП Тернополя та сформували їх рейтинг.

 

Як зазначив співавтор “Методології дослідження прозорості та публічності комунальних підприємствМаксим Макар: “Аналіз здійснювався на основі індикаторів Методології. Інформацію про підприємства отримали через інформаційні запити та аналіз сайтів Тернопільської міської ради, сайтів комунальних підприємств, Порталу відкритих даних та www.spending.gov.ua . Бачимо позитивні зрушення у плані прозорості комунальних підприємств. Зрозуміло, що малі  підприємства не можуть повністю відповідати  всім індикаторам, адже якщо у комунальному підприємстві, де працює 2-3 людей, займатись адмініструванням сайту просто нікому, і це велика проблема.”

 

Якщо порівнювати ситуацію із минулим 2018 роком,  публічність роботи підприємств краща. Лідерами у рейтингу залишаються “Тернопільводоканал”, “Тернопільський центр дозвілля і молодіжних ініціатив ім.Довженка”, “Тернопільміськсвітло”, значно покращили* свої показники КП “ТернопільІнтерАвіа”, КП ТМР “Масив”, КП “Еней”.

 

“В рамках проєкту IWPR за підтримки МЗС Норвегії, окрім Тернополя, подібне дослідження проводиться у ще 4 містах України: Кропивницький, Рівне, Чернівці та Богуслав. Цікаво буде в результаті поглянути на те, як відрізнятимуться рівні прозорості КП в кожній з громад,” - додав Василь Томчишин, керівник Центру громадського контролю “ДІЙ!” в Тернополі.

 

Якщо оцінювати індикатори, які найбільше виконують* тернопільські КП, то це:

  • продаж та оренда майна через систему ProZorro.Продажі;
  • висвітлення контактної інформації на сайті підприємства;
  • оприлюднення статуту КП.

 

Найменш виконувані індикатори*:

  • оприлюднення річних звітів керівника;
  • призначення керівника на конкурсних засадах;
  • оприлюднення детального звіту про використання коштів статутного капіталу.

 

Максимальний бал, який могли отримати комунальні підприємства становить 60,  цього року підприємства досягли  40-бальної позначки, минулого року - 35.

 

*Результати аналізу можуть мати похибку у межах 2%

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер