images/stories/logosait.jpg

 

В області триває реформування системи інституційного догляду та виховання дітей

В Україні з 2020 року розпочнеться другий етап реформування державних інтернатів. Про це йшлося на розширеному засіданні Координаційної ради з питань реформування інституційного догляду та виховання дітей, яка відбулася 5 грудня у Києві під керівництвом Прем’єр-міністра України Олексія Гончарука. Участь у ній взяв директор департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Вадим Боярський.

Кабінет Міністрів України повинен прийняти відповідний план реалізації. Спільно з Мінсоцполітики документ було розроблено та найближчим часом направлять на погодження та громадське обговорення. Серед ключових індикаторів у документі визначено запровадження фахівців з соціальної роботи в громадах, збільшення кількості патронатних сімей, зменшення кількості дітей в інтернатах.

Під час заходу також підвели підсумки впровадження реформи деінституалізації за минулі 2 роки та обговорили проєкт плану реалізації реформи на наступні 5 років.

Міністр соціальної політики Юлія Соколовська продемонструвала новий інструмент, розроблений Міністерством та який буде використовуватися в майбутньому – «картування» інтернатних закладів як інструмент відкритості даних, а також зручний механізм для прийняття управлінських рішень.

“Сьогодні ми надаємо перевагу системі соціальних послуг, а не системі виплат задля того, щоб не допустити потрапляння дитини до інтернату. Одним з пріоритетів Міністерства соціальної політики є розвиток патронатних сімей, поширення сімейних форм виховання та допомога сім’ям, які опинились у складних життєвих обставинах”, - розповіла Міністр соціальної політики Юлія Соколовська.

Прем’єр-міністр України, а також представники трьох ключових міністерств, у підпорядкуванні яких знаходяться інтернатні заклади, підкреслили важливість та пріоритетність реформи інтернатів. Також зазначили, що розвиток соціальних послуг в громаді та підтримка сімей з дітьми – це центральний елемент реформи.

 

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

вугілля і дрова

Банер