images/stories/logosait.jpg

 

Чортків та Устрики-Долішні спільно працюватимуть над двома проектами

0

Делегація Чортківської міської ради на чолі з міським головою Володимиром Шматьком з офіційним візитом відвідала місто Устрики-Долішні, Республіка Польща.

Чортківчани протягом двох днів вивчали досвід сусідів у розвитку туризму, поводженні з твердими побутовими відходами (сортування, переробка, тарифи тощо), оглянули очисні каналізаційні споруди, обмінювались досвідом у сфері контролю за паркуванням у місті та чимало іншого. Також делегація із Чорткова ознайомились з об’єктами освіти, на котрі були залучені проєктні і грантові гроші від Європейського Союзу.

Попри невеликі розміри (10 тисяч населення), у польському містечку потужно розвинений туризм, особливо зимовий. Устрики-Долішні можуть прийняти до шести тисяч туристів! У них діє інформаційно-туристичний центр «Центр туристи та промоції», де є вся інформація про туристичні принади краю, про те, де поселитись та де поїсти. Там же є сувенірна продукція та роздаткові матеріали.

Головною метою візиту було укладення домовленостей щодо написання спільних проєктів для залучення коштів від ЄС по програмі транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна.

Отож, внаслідок перемовин українська та польська сторони вирішили писати спільний проєкт у рамках туристичної та культурної співпраці, зокрема працювати над створенням туристично-інформаційного центру, туристичних піших та велосипедних маршрутів, інформаційних табло у 2020 році. А також Чортків спільно з Устрики-Долішніми готуватиме заявку на великий інфраструктурний проєкт, вартість якого 10 млн євро.

Нагадаємо, що делегація із польського міста Устрики-Долішні була із робочим візитом у Чорткові у березні. Тоді колеги із сусідньої держави на чолі з бургомістром Бартошем Ромовичем долучились до челенджу «Прибираймо місто і садимо дерева у Чорткові – разом» та спільно з працівниками Чортківської міської ради та комунальниками посадили перших 320 дерев у парку «Моклеків».

https://www.chortkivmr.gov.ua/

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

вугілля і дрова

Банер