images/stories/logosait.jpg

 

Для повернення коштів за податковою знижкою вказуйте номер банківського рахунку за стандартом IBAN


Головне управління ДПС у Тернопільській області нагадує, що право платника податку на доходи фізичних осіб на податкову знижку визначено ст. 166 Податкового кодексу України (далі –ПКУ).

Платник ПДФО має право на податкову знижку за наслідками звітного податкового року.

Підстави для нарахування податкової знижки із зазначенням конкретних сум відображаються платником податку у річній податковій декларації про майновий стан і доходи, яка подається по 31 грудня включно наступного за звітним податковим роком.

Податкова знижка може бути надана виключно резиденту, який має реєстраційний номер облікової картки платника податків, а так само  резиденту — фізичній особі, яка через свої релігійні переконання відмовилась від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомила про це відповідний контролюючий орган і має про це відмітку у паспорті.

Загальна сума податкової знижки, нарахована платнику ПДФО в звітному податковому році, не може перевищувати суми річного загального оподатковуваного доходу платника податку, нарахованого як заробітна плата, зменшена з урахуванням положень п. 164.6 ст. 164 ПКУ.

Звертаємо увагу, що при заповненні реквізитів розрахункового рахунку в податковій декларації про майновий стан і доходи, в яких задекларовано право на податкову знижку, та в електронному повідомленні слід враховувати номер банківського рахунку за стандартом IBAN, оскільки за зазначеними реквізитами повернення сум ПДФО буде здійснюватися автоматично.

Зауважимо, якщо платник ПДФО до кінця податкового року, наступного за звітним, не скористався правом на нарахування податкової знижки за наслідками звітного податкового року, таке право на наступні податкові роки не переноситься.

 

Сектор комунікацій

Головного управління ДПС у Тернопільській області

Людмила Кобель

 

Погоджено:

Наталія Сорока

 

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер