images/stories/logosait.jpg

 

Офіс генпрокурора звернувся до Канади по інформацію щодо авіакатастрофи в Ірані

Офіс Генерального прокурора просить Канаду надати наявну інформацію щодо катастрофи літака МАУ в Ірані.

Джерело: пресслужба Офісу генерального прокурора

Пряма мова: "Офіс Генерального прокурора звернувся до канадської сторони із проханням надати наявну у канадської сторони інформацію, яка може сприяти розслідуванню кримінального провадження за фактом авіакатастрофи літака авіакомпанії "МАУ".

Деталі: В Офісі генпрокурора зазначили, що запит про інформацію пов’язаний із заявою прем’єр-міністра Канади Джастіна Трюдо про можливе враження літака ракетою.

Що було раніше: Прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо оприлюднив дані розвідки, які свідчать про те, що український "Боїнг" збила іранська ракета.

Крім того, у четвер кілька західних ЗМІ оприлюднили версію спецслужб США щодо падіння літака МАУ в Ірані. Вони підозрюють, що авіалайнер був помилково збитий іранською ракетою російського виробництва.

Прем'єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон також заявив про наявність певного об'єму інформації, яка дозволяє припустити, що український літак в Ірані був збитий ракетою.

Президент України Володимир Зеленський заявив, що версія про попадання ракети в літак не виключається, але на сьогодні не є підтвердженою. Він закликав США, Канаду і Великобританію надати докази, що стосуються катастрофи літака МАУ в Ірані.

Знати більше: Авіакатастрофа літака МАУ в Ірані. Все, що відомо

Передісторія:

  • Літак регулярного рейсу PS 752 Тегеран - Київ авіакомпанії "Міжнародні авіалінії України" (МАУ) розбився в Ірані вранці 8 січня. У літаку було 167 пасажирів та 9 членів екіпажу, усі 176 осіб загинули. .
  • Серед загиблих були громадяни 7 країн: з Ірану 82; з Канади 63; зі Швеції 10; з Афганістану 4; зі ФРН 3, із Великої Британії 3, з України 11 громадян(2 пасажири й 9 членів екіпажу).
  • У той же день Офіс генерального прокурора розпочав досудове розслідування авіакатастрофи літака МАУ, що летів із Тегерана до Києва, за статтею про порушення правил безпеки руху або експлуатації авіасудна.
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

вугілля і дрова

Банер