images/stories/logosait.jpg

 

Громадяни впливали на бюджет своєї громади

0

Наприкінці минулого року був прийнятий бюджет Лановецької ОТГ на 20202 рік. Цьогоріч жителі громади мали можливість вплинути на формування бюджету, подавши свої пропозиції до проекту бюджету протягом серпня-вересня 2019 року у рамках інформаційної кампанії “Впливай на бюджет своєї громади!”, організованої спільно із Громадським партнерством “За прозорі місцеві бюджети!” в рамках проекту «Доброчесні громади» за підтримки Програми DOBRE. Всього мешканцями громади було подано 579 бюджетних пропозицій з них: по Ланівцях, Оришківцях, Волиці, М.Куськівцях – 153, по Юськовецькому старостинському округу - 115, Загірцівському - 137 Якимівському - 53 Краснолуцькому – 45 пропозицій.

На засіданні постійної комісії міської ради з питань планування, фінансів, бюджету та соціально-економічного розвитку, житлово-комунального господарства та комунальної власності, промисловості, підприємництва, транспорту, залучення інвестицій, зв’язку та сфери послуг було розглянуто усі без винятку пропозиції – визначено пріоритетні та рекомендовано головним розпорядникам врахувати при складанні бюджетних запитів на 2020 рік.

При формуванні бюджету громади на 2020 рік було враховано 60% поданих пропозицій (351). Вони стосуються ремонту доріг комунальної власності громади (156), облаштування відпочинкових зон (114), встановлення вуличного освітлення (37) тощо. Ще 20% (109) буде реалізовано впродовж 2020 року: це в основному пропозиції, які стосуються благоустрою, встановлення сміттєвих баків (52), та ті, які потребують залучення коштів з інших джерел.

57 пропозицій не враховано. Основна причина - відсутність проектно-кошторисної документації на будівництво спортивних майданчиків, басейну, фонтану або потреба значних коштів, яких в бюджеті 2020 немає.

10% пропозицій не належать до повноважень міської ради: зокрема ремонт доріг, які не належать до власності громади, закриття чи відкриття районної лікарні, районної бібліотеки, магазину, кафе, салонів краси, тренажерних залів тощо.

Реалізація ряду пропозицій була розпочата в 2019 році і буде проводитися цьому. Це реконструкція сходів біля ставка,  організація території Лановецького зооботсаду, реконструкція приміщення колишнього кінотеатру, облаштування території навколо міського ставку тощо.

5 пропозицій (організація заходів з дозвілля, створення кінотеатру і т.д.) уже реалізовані. Так, в минулому році було створено культурний центр Єловицьких, який забезпечує організацію дозвілля як дітей, молоді,  інших верств населення, влаштовує численні заходи для різних вікових категорій населення громади, надає можливість безкоштовного перегляду якісних кінострічок вітчизняного виробництва тощо.

http://lanmisto.gov.ua/

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

вугілля і дрова

Банер