images/stories/logosait.jpg

 

Місцеві бюджети Тернопілля отримали майже 336 млн грн податків


З початку цього року приріст надходжень до місцевих бюджетів Тернопільщини склав 30,5 млн грн або на 10 відс. більше, ніж у січні 2019 року. Про це повідомив в.о. начальника Головного управління ДПС у Тернопільській області Валерій Лісницький. «Загалом упродовж січня цього року платники податків перерахували на розвиток територіальних громад 335,8 млн гривень», – зазначив він.

Серед основних платежів, яких місцеві скарбниці отримали найбільше, – податок на доходи фізичних осіб, єдиний податок, плата за землю, акцизний податок з роздрібної реалізації підакцизної продукції, податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.

«Звісно, що головним сегментом наповнення місцевих бюджетів залишається податок на доходи фізичних осіб. Упродовж січня наші краяни сплатили 197,3 млн грн цього платежу, що на 14,1 млн грн більше, ніж у січні минулого року», – деталізував Валерій Лісницький.

Він також розповів, що на другому місці за надходженнями – єдиний податок. «Малий бізнес перерахував з початку цього року 84,6 млн грн даного платежу. При цьому фактичні надходження перевищили очікувані на 1,4 відсотка. Відтак місцеві бюджети додатково отримали 1,1 млн грн, а до минулого року приріст із єдиного податку склав 7,9 млн гривень», – конкретизував посадовець

За словами очільника ГУ ДПС в області, місцеві скарбниці також отримали 26,2 млн грн плати за землю та 13,5 млн грн податку за нерухоме майно. Порівняно із січнем минулого року надходження цих платежів зросли відповідно на 5,4 млн грн та 3,3 млн гривень. Щодо акцизного податку з роздрібної реалізації підакцизних товарів, то його перерахували в сумі 9,9 млн грн, а це на 400 тис. грн більше, ніж торік.

На думку Валерія Лісницького, позитивна динаміка надходжень до бюджетів загалом та місцевих зокрема базується, насамперед, на сумлінні соціально відповідального бізнесу, який забезпечує стабільно високий рівень добровільної сплати податків.

Сектор комунікацій

Головного управління ДПС у Тернопільській області

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер