images/stories/logosait.jpg

 

Як доглядати за лижами поза сезоном катання?

Звичайно, добре було б кататися на лижах цілий рік, але подивимося правді в очі: більшість з нас катається протягом одного сезону менше місяця. Як зберігати лижі решту одинадцять місяців, щоб вони тішили власника не один сезон? Про це далі і піде мова.

Сучасні лижі, палиці і черевики виготовляють з якісних і високотехнологічних матеріалів, готових служити вірою і правдою кілька років. Та все ж не варто зберігати спорядження в дуже теплому, занадто сирому або, навпаки, занадто сухому приміщенні – це прискорить його «старіння» і вихід з ладу.

ski-care4Слід стежити за станом кантів і ковзної поверхні лиж. Після наїзду на каміння або зіткнення з колегою по захопленню гірськими лижами, на ковзній поверхні з’являються подряпини і вибоїни, гостра поверхня канта затуплюється. Ці явища потрібно оперативно усувати. «Скользяк» слід залити розплавленим пластиком, щоб дефект не виділявся на тлі поверхні. Канти потрібно шліфувати і заточувати. Якщо не стежити за подряпинами на кантах, то вони будуть розростатися і в кінці кінців зруйнують лижу.

У кантів є дивна особливість: вони бояться … води! І вони легко заіржавіють, якщо покласти засніжені лижі в чохол після катання. Щоб уникнути цього прикрого казусу, потрібно ретельно очищати щіткою лижі від снігу перед дорогою додому.

Якщо ніяких особливо страшних ушкоджень, які потребують термінового втручання, з лижами під час катання не відбувалося, можна віднести їх в сервіс на комплексне обслуговування після закінчення сезону. Фахівці оцінять їх стан, проведуть необхідний ремонт і грамотно законсервують на літо, до наступного сезону.

Відмінно продовжить термін служби лиж регулярна обробка ковзної поверхні спеціальним мастилом на основі парафіну. Колись умільці користувалися для отримання такого мастила розплавленими свічками, а зараз простіше відвідати магазин або вибрати в інтернеті одну зі спеціальних мазей.

Деякі лижники нікому не довіряють своє спорядження і самі проводять необхідні роботи, навіть під час відпочинку на курорті. Все ж більшість здає свої лижі на ремонт фахівцям, вважаючи за краще займатися більш розслаблюючими заняттями після катання.

skiservice1Слід оглядати кріплення після чергового катального дня на предмет забруднень і пошкоджень. Сучасні гірськолижні кріплення ламаються рідко, але ціна питання настільки висока, що зайвий огляд ніколи не зашкодить. Під час катання і особливо після падіння, налаштування кріплень часто порушується, а при специфічних умовах катання (коли в районі посадки на підйомник немає снігу) в них можуть потрапляти дрібні камінчики, бруд і пісок.

Лижні черевики після закінчення катання потрібно гарненько просушити. З цим завданням не завжди справляються батареї, що працюють в лижосховищі, тому непогано б мати спеціальні електричні нагрівачі, що вставляються прямо в черевики і працюють від розетки.

Регулярний огляд і догляд за лижами та іншим спорядженням займає не так багато часу, а користі від нього багато. Своєчасний догляд вбереже від неприємних сюрпризів під час катання і дозволить лижам прослужити набагато довше.

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

вугілля і дрова

Банер