images/stories/logosait.jpg

 

Через коронавірус на Тернопільщині перевіряють якість питної води

Спеціалісти Держпродспоживслужби в області здійснюють перевірку питної води. Окрім того, здійснюють контроль усіх суб'єктів, які надають послуги водопостачання.

Територіальні органи Держпродспоживслужби в Тернопільській області спільно з місцевими органами виконавчої влади та місцевого самоврядування взяли на посилений контроль виконання суб’єктами господарювання – надавачами послуг централізованого водопостачання вимог санітарного законодавства, - зазначають в службі.

Також фахівці розпочали комісійні перевірки, об’їзди  комунальних підприємств, водозаборів. Станом на 23.03.2020р. перевірили роботу водозаборів та об’єктів централізованого водопостачання у

містах: Шумськ,  Ланівці, Зборів, Збараж, Чортків, Кременець;

селах: Колодно, Зборівського району та Чернихівці, Збаразького району;

ОТГ: Озернянська, Зборівського району, Вишнівецька, Збаразького району, Купчинецька та Козлівська, Козівського району.

Проведені дезінфекційні заходи на Ланівецькому водозаборі. ТОКП «Профдезинфекція» в Чортківському районі розпочала  профілактичну дезінфекцію  громадських криниць.

Спеціалісти завершили планову перевірку КП «Великоглибочецьке» Білецької сільської ради Тернопільського району, під час якої виявили порушення. Зокрема, прострочений медогляд у працівників, відсутня робоча програма виробничого контролю якості питної води, лабораторний контроль проводився з порушенням правил щодо виду та періодичності досліджень. До керівника застосували штрафні санкції.

Усіх суб’єктів господарювання – надавачів послуг централізованого водопостачання, керівників комунальних підприємств письмово інформували про необхідність дотримання санітарних норм та подачу населенню питної води гарантованої якості. Активно співпрацюємо з Управлінням житлово-комунального господарства та енергозбереження Тернопільської ОДА.

Окрім відомчого лабораторного контролю води, що мають забезпечувати самі суб’єкти господарювання, Держпродспоживслужба в умовах епідемічного неблагополуччя посилила державний нагляд за якістю води питної, як централізованого так і децентралізованого водопостачання – дослідження проводять в Тернопільській регіональній державній лабораторії Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів. У разі виявлення відхилень, терміново надаються пропозиції щодо вжиття додаткових заходів.

Наразі питання водопостачання перебуває на контролі Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області, зокрема Управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства.

Зазначається також, що в умовах підвищеної захворюваності на грип, ГРВІ та інші вірусні інфекції Всесвітня організація охорони здоров’я опублікувала настанови щодо безпеки водопостачання, де вказано, що додаткові заходи безпеки не потрібні. Звичний процес дезінфекції води забезпечує швидку інактивацію вірусу COVID-19. ВООЗ повідомляє, що на сьогодні немає жодних даних про можливість виживання COVID-19 у питній воді, адже коронавіруси характеризуються низькою стійкістю до дезінфікуючих засобів, які зазвичай використовуються в технологічних процесах очищення води.

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

вугілля і дрова

Банер