images/stories/logosait.jpg

 

Як садити картоплю, щоб отримати хороший врожай

ГородМайстер-клас

Як садити картоплю, щоб отримати хороший врожай

Картопля — культура, яку не висаджує на своїй грядці тільки ледачий. Цей овоч дає можливість приготувати дуже багато страв, тому його так всі люблять. Вирощування картоплі не вимагає специфічного догляду. Але як правильно садити картоплю, щоб отримати хороший урожай? Читайте далі.

Існує кілька важливих нюансів, що дозволяють не тільки грамотно висадити картоплю, але і забезпечити відмінну її врожайність.

Вибір посадкового матеріалу. Це, мабуть, основа всього процесу висаджування картоплі. Зазвичай, досвідчені фермери готують насіння ще в період осіннього збирання врожаю, відбираючи для цієї мети коренеплоди, які були отримані з найщедріших кущів. Бульби, що ідеально підходять для висаджування в наступному сезоні, повинні мати довжину не менше чотирьох сантиметрів, але і не більше шести. Занадто великі екземпляри можуть дати непоганий урожай, але і дозріють вони раніше.

Іноді бульби, вибрані для посадки, розрізають на дві половинки, після чого розрізану частину посипають попелом і залишають в сухому місці, куди будуть потрапляти сонячні промені.

Підготовка ґрунту. Після того, як посадковий матеріал відібраний, потрібно підготувати ґрунт. В принципі, цей процес проходить ще восени, коли землю очищають від залишків старого врожаю, бур’янів і шкідників. Обов’язковим є перекопування землі, робіть це восени або навесні. Тепер потрібно внести добрива в ґрунт, зазвичай для цього використовується вапно.

Час посадки. Час, коли можна висаджувати картоплю, зазвичай визначається вимірюванням температури землі. Потрібно щоб до моменту висаджування бульби ґрунт був прогрітий на глибину до п’ятнадцяти сантиметрів до восьми градусів тепла. Якщо господар не дотримується таких вимог, картопля, висаджена в прохолодну землю, може загинути. Зазвичай, всі прагнуть висадити картоплю в середині або наприкінці травня, в залежності від конкретних кліматичних характеристик регіону проживання.

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

вугілля і дрова

Банер