images/stories/logosait.jpg

 

Звернення міського голови Тернополя Сергія Надала з нагоди 76-річниці депортації кримських татар

Шановні тернополяни! Українці! Друзі кримські татари!

Сьогодні, 18 травня, ми з болем у серці згадуємо сумну дату - День пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу та День боротьби за права кримськотатарського народу.

У 1944 році корінний кримськотатарський народ радянська влада вислала за межі Кримського півострова до Центральної Азії. Лише за тодішньою офіційною статистикою були депортовані понад 180 тисяч людей. Самі кримські татари нарахували 423 100 депортованих. Цілий народ визнали зрадником.

Від нелюдських умов перевезення, а також у перші роки після переселення, загинуло понад 46% депортованих кримських татар.

Це був свідомий акт геноциду проти кримськотатарського народу. Російські комуністи намагалася стерти будь-які згадки про цілий народ з історії. Так, як до цього морила українців Голодоморами, депортувала в Сибір сотні тисяч українців з Галичини, Волині, Буковини та Закарпаття, знищувала цвіт української нації в таборах ГУЛАГУ.

Саме українці та кримські татари є народами, які найбільше постраждали від комуністичного режиму. Ми маємо це пам’ятати, бо небезпека ще не минула.

Сьогодні справу Сталіна продовжують нові російські «сталіністи». Вони вбивають українців на Донбасі, українців та кримських татар переслідують і знищують в нашому рідному Криму.

Тому, згадуючи сумну дату депортації, і українці, і кримські татари мають пам’ятати, що лише спільними зусиллями ми зможемо зупинити теперішню російську навалу. А кривавий російський режим відповість за свої злочини у Гаазі.

Крим має повернутися в Україну, а кримські татари повернутися до своїх домівок.

Слава нескореному кримськотатарському народу!

Слава Україні!

Міський голова                                                                             Сергій Надал

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

вугілля і дрова

Банер