images/stories/logosait.jpg

 

Звернення голови Тернопільської облдержадміністрації Володимира Труша з нагоди 76-тої річниці геноциду кримськотатарського народу

18 травня весь світ вшановує пам’ять жертв геноциду кримськотатарського нескореного народу, який своїм волелюбством та патріотизмом став загрозою для комуністичного режиму.

Ми, українці, розділяємо біль пережитої трагедії кримських татар й ніколи не забудемо цинічного злочину, вчиненого керівниками тодішнього тоталітарного режиму.

У ніч на 18 травня 1944 року до помешкань кримських татар постукали непрохані гості й дали 30 хвилин на збори. Взяти можна було лиш найнеобхідніше. Куди їхати і чи можна буде колись повернутися, — не знав ніхто.

Кримських татар звинуватили у масовій зраді. Їх ешелонами відправляли на Схід. Згідно історичних документів, до операції було залучено 32 тис. співробітників НКВД. Упродовж лише перших півтора року померло близько 46% депортованих.

Вічна пам’ять усім жертвам геноциду кримськотатарського народу…

Минули десятки років після масштабної депортації і тепер, під час окупації півострова, кримськотатарський народ знову постав перед загрозою дискримінації.

Україна ніколи не погодиться з окупацією Криму і не віддасть на поталу один з корінних народів нашої спільної Батьківщини.

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

вугілля і дрова

Банер