images/stories/logosait.jpg

 

«Матіфік» – електронний інструмент для вивчення математики

«Матіфік» – електронний інструмент для вивчення математики

0

Близько сотні учителів математики області мали нагоду ознайомитись та оволодіти навичками роботи в інтерактивному навчальному середовищі «Матіфік» в ході проведення вебінару «Вчимо і навчаємось на карантині. «Матіфік» – електронний інструмент для вивчення математики в 5-6 класах». Вебінар проведено Тернопільським обласним комунальним інститутом післядипломної педагогічної освіти спільно з організаторами і координаторами Міжнародного проєкту «Матіфік» в Україні.

Відкрила вебінар методист інституту Тетяна Іванюк, яка повідомила учасників про впровадження пілотного проєкту з австралійською освітньою платформою «Матіфік» у закладах ЗЗСО України, що дозволяє безкоштовне використання системи для навчання математики учнів 1-6 класів. Варто зауважити, що у жовтні 2018 року Міністерство освіти і науки України підписало меморандум про співпрацю з освітньою платформою «Матіфік».

У реаліях сьогодення в зв’язку з необхідністю використання дистанційного навчання система «Maтіфік» дозволяє організувати вивчення математики в ігровій формі засобами математичних онлайн-вправ, у процесі розв’язування яких учні опрацьовують програмовий матеріал, формують практичні уміння та вчаться критично мислити в процесі пізнання. Сучасний інтерактивний контент платформи узгоджено з чинними навчальними програмами та підручниками.

Координатор міжнародного проєкту «Матіфік» в Україні Ірина Фищук ознайомила учителів математики Тернопільської області з  потенційними можливостями платформи «Матіфік» для професійної діяльності педагога та формування практичних умінь школярів, розвитку мислення,  концептуального розуміння, мотивації  та стійких пізнавальних інтересів. Пані Ірина зауважила, що система забезпечує повний супровід,  перевірені ресурси та цілодобову підтримку. Кожен учень у «Матіфік» має індивідуальну освітню траєкторію, просувається власним темпом і працює з унікальною послідовністю інтерактивних вправ. Система забезпечує миттєвий інтерактивний зворотній зв’язок та надає допомогу у випадку виникнення труднощів з розв’язання задач. «Maтіфік» використовує ігрові принципи, щоб заохотити учнів навчатися через відкриття, але є і більш звичні інструменти, у тому числі робочі аркуші, математичні вправи, завдання для класної або домашньої роботи і, звісно, звітність у реальному часі.  Існує вбудована система звітності в реальному часі, за допомогою якої вчителі та батьки відстежують успіхи учнів на кожному етапі.

З «Maтіфік» можна працювати багатьма різними способами. Система дає можливість для призначення учням цільових і персоналізованих вправ, що забезпечує диференціацію та індивідуалізацію навчання, дозволяє аналізувати успішність кожного учня та своєчасно виявляти проблеми в оволодінні навчальним матеріалом з подальшою координацією діяльності школяра. Також у «Матіфіку» передбачена  функція виявлення математичних здібностей дітей та автоматична пропозиція і  призначення завдань для розвитку їх потенційних можливостей. Платформа заохочує учнів позмагатись з однолітками  з усього світу у різноманітних математичних турнірах,  використовуючи безпечне та комфортне онлайн-середовище системи.  Пані Ірина продемонструвала учасникам вебінару,  як практично працювати на платформі «Матіфік».

Учителі математики області отримали вичерпні відповіді на поставлені запитання щодо використання платформи в освітньому процесі. Зокрема, хвилювало педагогів  питання можливості використання платформи для навчання дітей з особливими освітніми потребами. Пані Ірина дала ствердну відповідь і запевнила, що розробники програми при створенні навчального контенту врахували важливість забезпечення освітніх потреб для усіх учасників навчального процесу.

Організатори і координатор Міжнародного проекту «Матіфік» запевнили у підтримці освітян області у впровадженні проєкту на місцях. Детальну інформацію про Міжнародний проєкт «Матіфік» та покликання на відеозапис вебінару розміщено у віртуальному методичному кабінеті «Педагогічна майстерня математики».

http://ippo.edu.te.ua/

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

вугілля і дрова

Банер