images/stories/logosait.jpg

 

Роз’яснення Міністерства молоді та спорту щодо послаблення карантинних обмежень на території України

Відповідно до рішення Уряду від 20 травня, з’явилось роз’яснення Міністерства молоді та спорту щодо послаблення карантинних обмежень на території України. Відтак, дозволено брати участь у начально-тренувальному процесі на спортивних об’єктах членам національних збірних команд України з олімпійських, неолімпійських, національних видів спорту та видів спорту осіб з інвалідністю, спортсменам командних ігрових видів спорту професійних спортивних клубів. З 22 травня дозволено проведення спортивних заходів без глядачів, в яких беруть участь не більше 50 осіб, а заходи в яких беруть участь понад 50 осіб проводяться за погодження Міністерства охорони здоров’я.

З 1 червня відновиться робота закладів фізичної культури і спорту (ДЮСШ, ШВСМ, училища), спортивних клубів та фітнес-центрів, крім групових занять більше 10 осіб.

Однак проведення спортивних заходів можливе в регіонах, в яких здійснюється послаблення протиепідемічних заходів на підставі рішення комісії ТЕБ та НС.

Обов’язковим є забезпечення учасників засобами індивідуального захисту, дотримання інших санітарних та протиепідемічних норм.

Також МОЗ рекомендує такі умови роботи:

- під час роботи вимірювати температуру всім працівникам закладу. Якщо температура тіла понад 37,2 С, то вважається, що це ознаки вірусного респіраторного захворювання і людина до роботи не допускається;

- усім відвідувачам вимірювати температуру при вході до закладу;

- під час проведення індивідуальних занять, дозволяється, щоб одна людина перебувала на площі 10 квадратних метрів. Якщо це групові заняття – то не більше однієї людини на 5 квадратних метрів.

- проведення групових та командних занять має проводитись виключно за попереднім записом;

- на вході розмістити спиртовмісні антисептики. Доцільно розмістити яскравий вказівник про необхідність дезінфекції рук (банер, наліпку);

- в зоні проведення занять рекомендують розмістити додаткові антисептики в невеликій тарі, паперові рушники, а також урни для їхньої утилізації. Важливо нагадувати клієнтам про дезінфекцію рук та спортивного інвентарю.

На період карантину забороняється:

- використання багаторазових тканинних рушників;

- розміщення в доступі клієнтів рекламних брошур, журналів та інших поліграфічних матеріалів;

- функціонування басейнів;

- функціонування спа-зон та послуг масажу;

- функціонування фітнес-барів;

- функціонування дитячих кімнат;

- одночасне використання багатофункціональних тренажерів кількома відвідувачами;

- проведення групових занять для понад як 10 осіб;

- проведення групових занять, що передбачають безпосередні фізичний контакт;

- проведення занять для дітей віком до 14 років;

- видача багаторазових рушників клієнтам.

Тренажери для кардіо-тренувань, якими користуються тривалий період часу? радять розмістити з інтервалом не менше 2.5 метри один від одного.
Також важливо враховувати кількість клієнтів, щоб не допускати скупчення в роздягальнях та на ресепшині.

Вимоги до працівників спортивних залів та фітнес-клубів:

- працівники повинні мати маску/респіратор та одноразові рукавички. Після їхнього використання обов’язково помити руки з рідким милом або обробити спиртовмісним антисептиком;

- персонал повинні забезпечити п’ятиденним запасом масок та дезінфекторів;

- також працівників мають навчити правильно використовувати засоби захисту та утилізувати їх;

- працівник має самоізолюватись у разі появи симптомів респіраторного вірусного захворювання.

Вимоги до прибирання приміщення:

- дезінфекція поверхонь не рідше, ніж кожні 2 години та відразу після закінчення занять;

вологе прибирання з використанням мийних та дезінфекційних (в кінці зміни) засобів не рідше, ніж кожні 2 години та відразу після закінчення робочого дня/зміни;

- провітрювання приміщень впродовж не менше 15 хвилин перед відкриттям та почергове провітрювання кімнат протягом дня;

- централізований збір використаних масок, паперових серветок в окрему урну з кришкою та одноразовим поліетиленовим пакетом.

Також рекомендується відсторонити від роботи людей, які знаходяться в групі ризику. Наприклад, працівників старше 60 років та тих, хто має хронічні захворювання.

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

вугілля і дрова

Банер