images/stories/logosait.jpg

 

Центр Довженка залишився без грошей: працівники без зарплати, майно арештують

Національний центр Олександра Довженка від початку року не отримує держфінансування.

Він не може виплачувати заробітну плату працівникам. А претензії кредиторів задовольнятимуть, арештувавши майно центру.

Про це йдеться в заяві, яку Центр опублікував на своїй сторінці у Facebook.

Від початку 2020 року Центр не отримав плановане державне фінансування за бюджетною програмою, оскільки Міністерство фінансів не затвердило проєкт паспорту програми.

У Центрі однією з причин незатвердження паспорту називають саботаж керівництвом Держагентства з питань кіно своїх обов'язків у частині організації бюджетного процесу та подання в Мінфін занижених показників фінансування Центру.

"Оскільки бюджетними коштами покривається 70% заробітного фонду Центру, станом на травень невиплаченою лишається заробітна плата працівників за січень та лютий 2020.

Зважаючи на відсутність фінансування, адміністрацією Центру було прийнято рішення переведення всього особового складу в простій в березні-травні зі збереженням 2/3 окладу", - повідомляють у Центрі.

Весь дохід від господарської діяльності за березень-квітень організація спрямувала на виплати заборгованості по зарплаті за відповідні місяці.

Також Центр власним коштом оплачував необхідні податки та збори, комунальні послуги та охорону, забезпечуючи збереженість фільмофонду, архівного та музейного фондів Центру.

"Однак через введення на території України карантину основний дохід Центру, який на 70% складається з доходу від оренди нерухомості та проведення заходів, в березні-квітні було повністю втрачено", - пояснюють у Центрі.

Обігові кошти підприємства вже вичерпано і з кінця травня Центр більше не може сплачувати обов'язкові податки та існуючі зобов'язання за договорами.

Адміністрація Центру зробила все, що в її силах, щоб стримати катастрофічну ситуацію, що склалася через відсутність бюджетного фінансування та тотальну втрату доходів через дію карантинних обмежень, впродовж 5 місяців забезпечуючи функціонування інституції. На жаль, ресурси Центру повністю вичерпано.

За словами представників Центру, підприємство навіть кризовий перший квартал 2020 року завершило з прибутком.

"Однак, нам, на жаль, не вдалося забезпечити інституційної сталості Центру, а запасу міцності та власних резервів вистачило лише на 5 місяців.

Нам шкода, що історія інституції завершується в такий сумний спосіб.

Ми сподіваємось, що наша діяльність надихнула багатьох людей культури в Україні на якісні зміни та нові проекти", - додають у Центрі.

За словами представників центру, поновлення бюджетного фінансування в зв'язку з незатвердженням паспорту бюджетної програми найближчим часом не прогнозується.

А звернення до Мінкульту та Комітету Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики з проханням поновити гарантоване законом бюджетне фінансування інституції (і всієї кіногалузі) результатів не дали.

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

вугілля і дрова

Банер