images/stories/logosait.jpg

 

Як будуть у підприємців списувати борги з єдиного внеску

Як будуть у підприємців списувати борги з єдиного внеску

 

Головне управління ДПС у Тернопільській області нагадує, що підлягають списанню за заявою фізичних осіб –  підприємців несплачені станом на 03.06.2020 року суми недоїмки з єдиного внеску за період з 01.01.2017 р. до 03.06.2020 р., а також штрафи та пеня, нараховані на ці суми недоїмки, якщо такими платниками не отримано дохід (прибуток) від їх діяльності, що підлягає обкладенню податком на доходи фізичних осіб.

Умовою списання такого боргу є подання до 1 вересня 2020 року (90 днів з дня набрання чинності Закону України від 13 травня 2020 року №592 «Про внесення змін до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» щодо усунення дискримінації за колом платників» (далі – Закон)):

- державному реєстратору за місцезнаходженням реєстраційної справи підприємця – заяви про державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності,

- до податкового органу – звітності з єдиного внеску за період з 01.01.2017 до дня набрання чинності Законом №592 (03.06.2020 р.). Зазначена звітність подається у випадку, якщо вона не була подана раніше.

Звертаємо увагу, що списання за заявою платника суми недоїмки з єдиного внеску, штрафів та пені, нараховані на суми недоїмки здійснюється фізичним особам – підприємцям (крім фізичних осіб – підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування), якщо такими платниками з 01.01.2017 не отримано дохід (прибуток) від їх діяльності, що оподатковується податком на доходи фізичних осіб.

Отже, списання боргу з єдиного внеску підприємцям – платникам єдиного податку не передбачено.

 

Сектор комунікацій Головного управління ДПС

у Тернопільській області

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

вугілля і дрова

Банер