images/stories/logosait.jpg

 

Звернення міського голови Тернополя з нагоди 155-ої річниці Дня народження Митрополита Андрея Шептицького

Шановні тернополяни, українці!

29 липня Україна відзначає День народження Митрополита Андрея Шептицького. 155 років тому у галицькому селі Прилбичі народився Духовний будівничий, провідник української нації, справжній духовний лідер народу, предстоятель Української Греко-Католицької церкви Андрей Шептицький.

Митрополит Андрей залишив для прийдешніх поколінь дороговказ, модель Української держави, про яку він мріяв. Він виклав у своєму посланні «Як побудувати рідну хату» стратегію досягнення заможного життя для вільної і демократичної України, стратегію розбудови успішної самоврядної громади, стратегію творення заможної християнської родини.

Але один з найголовніших уроків від Шептицького, який він дав українцям — завжди залишатися українцями. Розмовляти українською мовою. Бо без української мови немає української нації.

Ще наприкінці 19-го століття в УГКЦ зрозуміли, що без української мови та української церкви неможливе майбутнє України. У часи Шептицького вороги українського народу просували активно тезу, що немає різниці якою мовою говориш, в яку церкву ходиш, щоб українці легко полонізувалися, мадяризувалися та румунізувалися.

Тому, Митрополит Андрей назвав саме українську мову головним фактором національної єдності. Шептицький писав: «Всі, хто розмовляє українською мовою, або що вважають українську мову за рідну, будуть становити український нарід».

Ці слова стали пророчими. Подальша історія України довела, чим більше українців повертається до рідної мови, тим міцнішою стає Українська держава. Тим сильнішою стає українська нація. Тому є різниця, якою мовою говорити.

Сьогодні ми повинні продовжувати діяти за заповітами та спадщиною мудрості, яку нам залишив Митрополит і разом розбудовувати нашу націю, змінювати її, опираючись на справжні християнські цінності.

Пам’ятаймо пророчі слова Митрополита Андрея.

Шануймо та йдімо дороговказами Українського Пророка!

 

Міський голова Тернополя Сергій Надал

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

вугілля і дрова

Банер