images/stories/logosait.jpg

 

ОСББ Чорткова перші в Україні розпочали ремонтні роботи з термомодернізації за проектом «Енергодім»

ОСББ Чорткова перші в Україні розпочали ремонтні роботи з термомодернізації за проектом «Енергодім»

0

У вересні минулого року від Фонду енергоефективності  стартувала програма «Енергодім», яка відкриває нові можливості для мешканців багатоповерхівок. Завдяки цьому проекту жителі ОСББ можуть вдосконалити та енергомодернізувати свої будинки, а матеріально їм допомагає держава.  Програма передбачає компенсацію від 40% до 70% від вартості усіх ремонтних робіт.

Для перших 500 об’єднань, які подали заявки на участь у проекті, вона точно становить 70%. Одним із перших, хто наважився скористатися  урядовою програмою, стало ОСББ із Чорткова.  Спершу вони подали заявку на участь, провели енергетичний аудит та розробили проектно-кошторисну документацію.

«Спочатку провели енергоаудит будинку, завдяки чому дізналися проблемні місця будівлі. Він вартував 16 тис. грн, 11 200 грн нам відшкодували згідно з умовами програми «Енергодім». Наступним кроком стало розроблення проектно-кошторисної документації на проведення ремонтних робіт, за яку ми заплатили близько 52 тис. грн, Фонд енергоефективності відшкодував 70 % вартості, що становило більше ніж 36 тис. грн», – зауважила голова ОСББ Лариса Бойчун.

Після завершення усієї «паперової» роботи та розроблення відповідної документації розпочалися ремонтні роботи із термомодернізації багатоквартирного будинку.

За попередньою оцінкою, вартість усіх робіт разом із матеріалами становитиме 3 млн 740 тис. грн. Такої суми, звісно у ОСББ не було, тому мешканцям довелось взяти кредит у банку. Проте, вже після завершення всіх робіт, 70% вартості ремонту компенсує Фонд енергоефективності.

За результатами енергоадиту, вже після проведення всіх ремонтних робіт мешканці економитимуть до 30% при оплаті за тепло».

До слова, мешканці чортківського ОСББ одні із перших подали заявку на участь у проекті «Енергодім» і перші в Україні, які вже розпочали ремонтні роботи з термомодернізації.

https://www.chortkivmr.gov.ua/

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

вугілля і дрова

Банер