images/stories/logosait.jpg

 

Вони бачать серцем…

Вони бачать серцем…

0

У всесвітньому масштабі Міжнародний день Білої тростини — символу незрячої людини — був затверджений 15 жовтня 1970 року з ініціативи Міжнародної федерації сліпих. «Толерантність, Рівноправність, Інтеграція» – такий його девіз.

Фонд Тернопільської обласної універсальної наукової бібліотеки поповнився незвичайною цінною новинкою для слабозорих та незрячих осіб -  книжкою Світлани Поліщук «Явища природи». Книжка надрукована рельєфно-крапковим шрифтом Брайля. Випущена книжка в рамках Благодійної програми «Світ на дотик» Міжнародного благодійного «Здоров’я майбутнього».

А також кожен охочий може ознайомитися і взяти книжки додому для прочитання  у  відділі міського абонементу, де  представлена 71 назва книжок, надрукованих шрифтом Брайля, що розраховані на дитячу і дорослу аудиторію.

Олексій Войтович, голова Тернопільської обласної організації  УТОС, багаторічний читач Тернопільської обласної універсальної наукової бібліотеки, розповів про історію та сьогодення Міжнародного Дня білої тростини.

Історія білої тростини починається з 1921 року. Англієць Джеймс Бігс, осліпнувши в молодості, намагався вести активне самостійне життя, і щоб відрізнятися від звичайних перехожих з паличками, пофарбував свою тростину в білий колір. Те ж саме він радив робити іншим незрячим. Але тільки через десять років, завдяки благодійним організаціям і пресі, англійських сліпих стали централізовано забезпечувати білими тростини.

У вересні 2020 року відділ міського абонементу ТОУНБ відвідали   Уляна Верста з донькою Надійкою, яка навчається в  навчально-виховному комплексі № 28 міста Тернополя, в 4 класі, і яка  є людиною з інвалідністю по зору.З ними була Тетяна Гойтко, учитель-дефектолог цього закладу, яка навчає дітей читанню книжок шрифтом Брайля.Бібліотекарі були вражені,  як Надійка вправно читає текст  в книжці,  надрукованій альтернативним шрифтом і розпізнає малюнки.

Книгозбірня пропонує ознайомитися з віртуальною виставкою книжок шрифтом Брайля, яка розміщена на веб-сайті Тернопільської ОУНБ. Книжки надійшли до бібліотеки упродовж 2016 – 2020 років.Віртуальна виставка постійна й поповнюється новими виданнями. Книжки  безкоштовно надходять до книгозбірні від благодійного фонду Нечитайло.

http://library.te.ua/

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

вугілля і дрова

Банер