images/stories/logosait.jpg

 

Шахісти з Борщівщини гідно боролись за перемогу на чемпіонаті України серед наймолодших інтелектуалів

Шахісти з Борщівщини гідно боролись за перемогу на чемпіонаті України серед наймолодших інтелектуалів

Найсильніші шахісти серед наймолодших вікових категорій з різних куточків України з’їхались до села Чорноморка Очаківського району Миколаївської області, аби позмагатися в чемпіонатах України серед юнаків та дівчат до 8 та 10 років. 117 юних інтелектуалів зібрались у дитячому спортивному комплексі «Sportium», аби позмагатися за звання чемпіонів і чемпіонок з класики, рапіду та бліцу. Тернопільщину на турнірі представляли шахісти з Борщівщини. Серед юнаків до 8 років виступав Артем Крупа, серед юнаків до 10 років - Дмитро Сакундяк, серед дівчат до 10 років - Діана Скорохід. Усі вони є гуртківцями Борщівської станції юних техніків (керівник гуртка «Юний шахіст» Ігор Багрій).

Як інформує на своїй Інтернет-сторінці Федерація шахів Борщівщини, це був для усіх тривалий, виснажливий 12-денний марафон, щодня наповнений різними емоціями, дисциплінованістю, витримкою, мотивацією. Наші шахісти старалися з усіх сил показати якнайкращий результат. Часто їхні партії тривали до обіду, а це - по 4-5 годин комбінаційного мислення, логіки, стратегії, в поєднанні з переживанням, відповідальністю та великою жагою до перемоги.

Скорохід Діана впродовж усього чемпіонату з класичних шахів входила в першу десятку, тому грала відповідно з найсильнішими шахістками свого віку. Маючи лише ІІ розряд, перемогла першорозрядниць зі Львова, Дніпра, Одеси, другорозрядницю з Києва та в нічию зіграла з чемпіонкою Миколаєва. Після 7-го туру Діана з досить високими додатковими показниками займала п’яте місце в основному складі. У 8 турі мала за честь зіграти на 1-ій дошці з чемпіонкою України з рапіду та бліцу та срібною призеркою з класики Євгенією Торопцевою. Та найбільше, мабуть, запам’ятається спортсменці остання вирішальна партія, перемога (або навіть нічия) в якій гарантувала б їй п’яте (призове) місце в основному складі та виконання норми І розряду. За іронією долі, суперницею виявилася більш досвідчена та вже знайома Діані шахістка з Херсона Марія Тимченко, з якою грала два роки тому останню партію на чемпіонаті України в Одесі. Розіграний дівчатами Французький захист розтягнувся на 74 ходи, а в часі – на 4 години 40 хвилин. І лише допущена помилка в ендшпілі завадила Діані здобути перемогу у майже виграній позиції і відсунула її з 6-го на 11 місце.

Сакундяк Дмитро дуже вдало стартував у чемпіонаті з класики, обігравши у І турі цьогорічного чемпіона України з класичних шахів Могильного Степана з Києва, тож грав лише на перших шахівницях і лише з першорозрядниками. У його доробку перемога над чемпіоном Львівщини, чемпіоном Полтавщини (чемпіоном України 2019 року), рейтинг у якого більший майже на 300 пунктів. Запам’ятається Дмитрику і його партія з львів’янином Тимчишиним Володимиром, яка тривала довгих п’ять годин і принесла таку бажану та заслужену перемогу. Завдяки хорошій грі, Дмитро після 5 та 6 турів посідав п’яте місце в основному складі. Однак 3 поразки і 1 нічия в останніх турах відсунули нашого шахіста на 18 місце.

Крупа Артем, розпочавши свої змагання з перемоги, також грав на перших шахівницях впродовж 9-ти турів. Незважаючи на юний вік, зумів здобути перемогу та дві нічиї у важких протистояннях з першорозрядниками з Одеси, Харкова, Львова, переміг другорозрядника зі Львова та третьорозрядників зі Львова та Сум. У підсумку, здобувши 4 перемоги, 2 нічиї та зазнавши 3 поразок, посів 16 місце. Найбільш пам’ятною партією Артема стала дев’ята партія з швидких шахів, перемога в якій вивела б Артема на п’яте місце в основному складі. Однак у цій вирішальній партії наш шахіст зустрівся на другій шахівниці з чемпіоном України Михайлом Неживенком і, зазнавши поразки, опинився на 10 місці. 
За підсумками дев’яти турів рапіду наші шахісти посіли місця: Діана – 10 серед дівчат до 10 років, Артем – 10 серед юнаків до 8 років, Дмитро – 21 серед юнаків до 10 років.

У чемпіонаті з бліцу наші спортсмени посіли наступні місця: Діана – 12, Артем – 26, Дмитро – 29. Блискавичні шахи виявилися найважчими: 3 хвилини+2 секунди – цього часу інколи бракувало, щоб перемогти.

Це була для усіх складна, двотижнева інтелектуально-виснажлива боротьба за шахівницями, яка в перший же день показала, що буде не легко і зберігала інтригу аж до останнього. Тут справді зібрались найсильніші та найдостойніші суперники з усіх куточків України, серед яких були і наші дітки - Діана, Дмитро та Артем, які у непростому 2020 році представляли нашу область на найвищому, всеукраїнському рівні.

Загалом, як інформує Федерація шахів Борщівщини, враження від чемпіонату позитивні і ніякого розчарування! Так, наші шахісти не перемогли, але продемонстрували хорошу гру, отримали добрий результат, та найголовніше - неоціненний досвід, адже грали в шахи з найсильнішими шахістами свого віку, побачили рівень підготовки і гри учасників, зрозуміли всю серйозність і відповідальність даного заходу. Так, вони ще не такі досвідчені, як інші учасники змагань. Так, десь була допущена помилка в розрахунках, десь пропущений тактичний хід, десь не вистачило часу, а інколи страх перед сильним суперником заважав використати свою перевагу… Але вони обов’язково з цим справляться, тому що у них є велике бажання вчитися і вдосконалюватися, щоб наступного разу зіграти ще краще. 
Зрештою, сонячні осінні дні, проведені на березі моря серед однодумців, залишаться у пам’яті учасників чемпіонату на все життя, адже після гри, аналізу та тренувань кожен мав змогу побути наодинці з морем, наповнитися його енергією, отримати натхнення від звичайної неспішної прогулянки вздовж узбережжя. Велика вода – це завжди місце сили. Дякуємо нашому тренеру Багрію І.О. за підтримку, розуміння та допомогу. Завдяки йому, наші шахісти мали змогу професійно готуватися до кожної наступної партії, до кожного суперника чи суперниці, яких нам підбирала так звана швейцарська система. Впродовж 12-ти днів він щиро радів успіхам і перемогам своїх вихованців, разом з ними переживав невдачі і поразки, підтримував морально та психологічно, давав поради і настанови. Дякуємо організаторам за ідею провести чемпіонат на узбережжі Чорного моря в селі Чорноморка Очаківського району Миколаївської області, в оксамитовий сезон, коли виснажлива спека вже спала, і температура стала максимально комфортною, в тому числі для морського відпочинку, а також усім працівникам дитячого спортивного комплексу «Sportium» за зручність, комфортність та харчування.

Поїздка на чемпіонат у Миколаївську область на такий тривалий термін є надзвичайно дороговартісною, однак приємно, що цьогоріч ми отримали досить суттєву фінансову допомогу від відділу освіти Борщівської міської ради згідно програми розвитку шахів у місті Борщеві на 2020-2024 роки; від відділу освіти, сім’ї, молоді та спорту районної державної адміністрації, меценатів та спонсорів, які підтримують юних спортсменів. Тож велика подяка за надані кошти: Кобилянському Івану Івановичу, Гуцулу Юрію Васильовичу, Ромашенку Валерію Степановичу, Кашубі Галині Теодорівні, Григоришин Нелі Іванівні, Чопику Ігорю Казимировичу, Галясу Ярославу Дмитровичу, а також усім, хто вболівав за юних спортсменів.

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

вугілля і дрова

Банер