images/stories/logosait.jpg

 

«Морально-етичні та естетичні проблеми у творах української класики (з погляду сучасності)»

«Морально-етичні та естетичні проблеми у творах української класики (з погляду сучасності)»

http://ippo.edu.te.ua/
0Відповідно до плану роботи Тернопільського обласного комунального інтитуту післядипломної педагогічної освіти на платформі сервісу відеоконференцій Google Meet у режимі онлайн було проведено круглий стіл «Морально-етичні та естетичні проблеми у творах української класики (з погляду сучасності)». Участь взяли понад 20 консультантів центрів професійного розвитку педагогічних працівників з питань професійного розвитку учителів української мови і літератури та творчих учителів-словесників ЗЗСО області.

Мета заходу – узагальнити і систематизувати відомості із сучасної методики навчання української літератури щодо використання морально-етичного та естетичного потенціалу художнього тексту для формування ключових і предметних компетентностей в учнів 5 – 11 класів; з’ясувати естетичні функції такого тексту, особливості методики його аналізу та психологічного впливу на формування особистості; розширити обриси методичного середовища, сприятливого для удосконалення професійних компетентностей учителя-словесника щодо виховного впливу на учнів у освітньому процесі.

Теоретичні основи морально-етичного та естетичного потенціалу художнього твору розробила Царик Л. І., доцент кафедри теорії і методики української та світової літератури Тернопільського національного педагогічного університету ім. Володимира Гнатюка, кандидат філологічних наук. У рамках роботи заходу було порушено проблеми результатів наукових досліджень проблеми морально-етичного виховання учнів засобами мистецтва слова, потенціалу української літератури щодо формування у 5 – 11 класах особистості, що має високі загальнолюдські морально-етичні та естетичні орієнтири (Кондирєва М. М., методист відділу методики навчальних предметів та професійного розвитку педагогів Тернопільського ОКІППО). На завершення роботи учасники заходу висловили думки-асоціації щодо системи цінностей, формування яких в учнів зумовлене змістовим наповненням програмних художніх творів української класичної літератури.

Результатом проведення заходу є пам’ятка «Методичний ідейник словесника», яку укладено за підсумками обговорення проблеми морально-етичного та естетичного виховання учнів 5 – 11 класів у процесі літературної освіти.

Технічний супровід проведення заходу здійснила методист центру інформатики, інформаційно-комунікаційних технологій і дистанційної освіти Мочук О. Б.

Інформацію про проведений захід, інформаційні матеріали та методичні рекомендації буде розміщено на блозі «Паланка словесника», а також – покликання, за яким можна переглянути відеозапис проведення круглого столу на ютуб-каналі.

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

вугілля і дрова

Банер