images/stories/logosait.jpg

 

Книга від автора поповнила книжковий фонд бібліотеки


0

Тернопільська обласна універсальна наукова бібліотека отримала в дарунок від  методиста Тернопільського обласного методичного центру народної творчості Олексія Лещишина видання «Збирачі перлин» (Тернопіль, 2020 р. 151 c.).

Олексій Федорович – поет, композитор, автор низки статей про діяльність аматорських музичних колективів Тернопільщини, про відомих особистостей історії та культури краю. Його перу належить науково-популярне видання «Інструментальна музика в Україні: сторінками історії» (Тернопіль, 2018).

Книжка «Збирачі перлин» побудована на значній джерельній основі. Автор подає огляд історії фольклористики в Галичині за період з кінця ХVІІІ до початку ХХІ ст., характеризує фольклорний жанр – коломийки.

У збірці окремими розділами представлено наукову, фольклорно-етнографічну діяльність дослідників, збирачів фольклору Тернопільщини минулих років та сучасності: Зоріана Доленги-Ходаковського, Осипа Роздольського, Ореста Гижі, Петра Медведика, Олега Смоляка інших.

«В ЮНЕСКО зібрана дивовижна фонотека народних пісень з усього світу. Співоча Італія перебуває на другому місці, у її зібранні – 6 тисяч народних мелодій. Україна – посіла перше. У її фонді налічується 15, 5 тисяч пісень, в тому числі і коломийок. Наш час настав. Маємо усі можливості, щоб повернути зібрані, любовно очищені перлини народної творчості українському народові», - пише автор у книзі.

Книжка адресована працівникам культури, освітянам, студентам та усім, хто цікавиться українською народною творчістю.

http://library.te.ua/

 


Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

вугілля і дрова

Банер