images/stories/logosait.jpg

 

Тернопільська біатлоністка Олена Підгрушна – сьома у жіночій гонці переслідування на чемпіонаті світу в Поклюці

Перший тиждень змагань Чемпіонату світу-2021 в Поклюці завершувала жіноча гонка переслідування. З чотирьох особистих гонок, які вже відбулись, найкращий поки що результат в українській команді показала Олена Підгрушна. Сьоме місце в гонці переслідування з абсолютною стрільбою дійсно стало успіхом.

Як повідомляє Федерація біатлону України, драматургія жіночої гонки не була схожа на той сюжет, який представили чоловіки. Тут лідер на старті, переможниця спринту Тіріл Екхофф лише на короткий відрізок часу між першим і другим вогневими рубежами дала можливість суперницям помріяти про золото. Але в цілому норвежка провела гонку дуже впевнено, і з двома промахами завоювала вже третє золото цього чемпіонату!
Найближчою суперницею новоспеченого лідера Кубка світу впродовж гонки була Анаіс Шевальє-Буше, яка провела гонку з тими ж двома промахами. Але швидкість француженки була незвично низькою - один з лідерів за цим показником в сезоні, Анаіс, цього разу показала лише 18-й хід по дистанції, і найболючіше це позначилося на останньому колі.

 

Після заключної стійки француженка вийшла другою, маючи чотири секунди запасу перед Лізою Терезою Хаузер. Однак не минуло й кілометра, як ситуація змінилася дзеркально - вже австрійка стала фаворитом в боротьбі за срібло приблизно з тим же гандикапом! Сил на боротьбу у Шевальє-Буше вже явно не залишалося, і вона навіть не спробувала вчепитися за австрійкою, задовольнившись бронзою.

Серед українських дівчат найкращий результат показала Олена Підгрушна, яка чудово відпрацювала на вогневих рубежах! Стріляла Олена не швидко - лише 42-ий час по швидкострільності, зате ідеально точно, ставши однією з усього лише чотирьох учасниць персьюта, що не заходили на штрафне коло. Дистанційну швидкість українка також показувала досить середню, але... тільки до останнього кола, на якому Олена звично включила максимальні оберти, і в боротьбі за позицію обійшла не кого-небудь, а Марте Олсбю Ройселанд і Деніз Херрманн! На фініші Підгрушна показала сьомий результат - кращий в нинішньому сезоні!

У вівторок, 16 лютого, дівчата продовжать боротьбу за медалі чемпіонату в індивідуальній гонці.

Після фінішу капітан жіночої збірної Олена Підгрушна поділилась своїми враженнями від гонки з читачами сайту «Biathlon.com.ua»

- Лєна, вітаємо з чудовою гонкою! А робота на рубежі – просто вогонь! Пам’ятаєш, коли до цього вдавалось закривати чотири нулі?
- Дякую! (Посміхається) Не знаю, в мене таке враження, що років п’ять я точно не стріляла чотири нулі. Хоча ні – минулого чи позаминулого року на контрольному старті в Австрії, але ж це все-таки було тренування. А на змаганнях… 
- Минулого року в фіналі суперспринта на чемпіонаті Європи?
- Ні, там було два запасних патрони.

- В такому випадку, майже не помилилась: чотири роки тому ти чисто відстріляла гонку переслідування саме тут, в Поклюці. А сьогодні акцент на стрільбу був свідомий, чи більше з огляду на фізичний стан?
- Скоріше, по фізичному стану - тобто, я їхала і орієнтувалась по тому, яким він є на сьогодні. Звісно, на кожній гонці ти намагаєшся зробити максимум і на трасі, і на стрільбі. І сьогодні було не виключення. 
- Взагалі, як тобі дався третій старт за п’ять днів?
(Сміється) Дається нормально, але, звичайно, завжди хочеться швидше бігти та краще і швидше стріляти… Самокритику ніхто не відміняв! 
- Розкажи про останнє коло. Це виглядало як окремий шедевр мистецтва… )
- Та нічого особливого там не було, я просто додала трішки в швидкості. Просто терпиш, не звертаєш вже такої уваги на дихання, не думаєш про стрільбу. А що стосується того, що я обігнала Ройселанд і Херрманн – я думаю, вони вже не включались. Просто спокійно доїжджали – і все. 
- Ти вже розповідала раніше, але питання з’являються знов і знов: чому всю дистанцію не вдається бігти так, як останнє коло? Або хоча б більш рівномірно розподіляти сили на усі кола дистанції?
(Зітхає зі сміхом) Важке питання. Якщо в попередні роки це було пов’язано з проблемами зі здоров’ям і я дійсно свідомо починала з запасом, а на фініш видавала все, що залишилось, то сьогодні я не економила сили зі старту, так само було і на спринті. А потім по факту дивимось, що на спринті дуже багато програла. Сьогодні таких великих програшів не було, адже можна було потриматись в групі. Але, повторюсь, на фініші можна додавати, не звертаючи вже увагу ані на дихання, ані на пульс… А якщо я так викладусь до стрільби, то зроблю п’ять промахів – кому це потрібно? Тому біжу – наскільки готова на сьогоднішній день, вище голови не стрибну.

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

вугілля і дрова

Банер