Завершився чемпіонат Тернопільської області з біатлону та лижних гонок

На спортивній базі Державного Центру олімпійської підготовки, що в селі Підгороднє Тернопільського району, 20-21 лютого проходив чемпіонат Тернопільської області з біатлону та лижних гонок. В змаганнях взяли участь більше 50 спортcменів. Визначились переможці та призери у трьох вікових групах. В старшій віковій групі серед юнаків звання чемпіона області в спринтерській гонці на 6 км та масстарті на 7,5 км виборов Давид Драбик, який представляє Лановецьку міську ОТГ (тренери Стецюк І.Г., Бурик Н.В., ОДЮСШ із зимових видів спорту), двічі срібним призером на цих дистанціях став Юрій Крикончук (Шумська ОТГ, Кирилюк В.Д., Бурик Н.В., ОДЮСШ із зимових видів спорту). Бронзові нагороди розділили мешканці Шумської ОТГ Михайло Павлюк у спринті та Назарій Парадовський у масстарті (Кирилюк В.Д. та Бурик Н.В., ОДЮСШ із зимових видів спорту).

У дівчат у старшій віковій групі переможцем у спринті та масстарті стала Ольга Славська (Великоберезовицька ОТГ, Бунт О.Є., Бурик Н.В., ДЮСШ «Олімп»). Срібну нагороду у спринті виборола Іванна Драбик  (Лановецька міська ОТГ, Стецюк І.Г., Бурик Н.В., ОДЮСШ із зимових видів спорту), а в масстарті відзначилася Тетяна Тарасюк (м. Копичинці, Сагайдак Л.П., Бурик Н.В., ОДЮСШ із зимових видів спорту). Двічі бронзову нагороду здобувала Катерина Ільницька (м.Тернопіль, Бурик Н.В., Бурик Т.М., ОДЮСШ із зимових видів спорту).

Юнаки середньої вікової групи змагались у спринтерській гонці на 6 км у біатлоні та у лижній спринтерській гонці вільним ходом на 1,6 км. Двічі переможцем змагань у цій віковій групі ставав Степан Матляк (м.Копичинці, Сагайдак Л.П., ОДЮСШ із зимових видів спорту). Жителі села Мишковичі Великоберезовицької ОТГ  Олександр Дацько (Кручовий М.Т., Бурик Т.М., ОДЮСШ із зимових видів спорту) та Захар Чайківський (Кручовий М.Т., Бунт О.Є., Бурик Н.В., ОДЮСШ із зимових видів спорту) вибороли відповідно по дві срібні та бронзові нагороди.

У перший змагальний день у дівчат цієї вікової групи переможцем у спринтерській гонці на 6 км стала Тетяна Тарасюк (м. Копичинці, Сагайдак Л.П., ОДЮСШ із зимових видів спорту), срібним призером стала Христина Герасимчук та бронзову нагороду виборола Олена Солтис, обидві спортсменки тренуються у Кирилюка В.Д. та представляють Шумську ОТГ (ОДЮСШ із зимових видів спорту). У лижній спринтерській гонці на 1,6 км золоту медаль виборола Христина Герасимчук, срібна нагорода у Олени Солтис (ОДЮСШ із зимових видів спорту) та бронза у Соломії Сидяга (м. Тернопіль, Починок І.М., ОДЮСШ із зимових видів спорту).

Юнаки молодшої вікової групи також змагались у спринтерській гонці на 6 км у біатлоні та у лижній спринтерській гонці вільним ходом на 1,6 км. В перший день у результаті гострої суперечки на дистанції перемогу виборов Тарас Тарасюк (Копичинці, Сагайдак Л.П., Тарасюк В.М., ОДЮСШ із зимових видів спорту), який лише на 6 секунд випередив срібного призера Костянтина Марценюка (Підгороднянська ОТГ, Починок І.М., ОДЮСШ із зимових видів спорту). Бронзова нагорода в Максима Підручного (Беликоберезовицька ОТГ, Кручовий М.Т., Бунт О.Є., Бурик Н.В., ДЮСШ «Олімп»).

У спринтерській лижній гонці на 1,6 км золотою медаллю відзначений Костянтин Марценюк, срібну нагороду виборов Максим Підручний та бронзову – Андрій Сцібайло (Великоберезовицька ОТГ, Кручовий М.Т., Бунт О.Є., Бурик Н.В., ДЮСШ «Олімп»).

У молодшій віковій групі змагання проходили під диктовку юних біатлоністок, які тренуються в ОДЮСШ із зимових видів спорту в групі Починка І.М.  Переможцем у спринтерській гонці на 5 км стала Аліна Бауер, яка випередила срібна призера Ольгу Процик лише на 2 секунди. Бронза у Діани Гураль. Всі вони представляють Підгороднянську ОТГ. У другий змагальний день, в лижній спринтерській гонці на 1,5 км переможцем стала Софія Яцьків (Великоберезовицька ОТГ, Кручовий М.Т., Бунт О.Є., Бурик Н.В., ДЮСШ «Олімп»), другою срібною нагородою відзначена Ольга Процик, а бронза у Аліни Бауер.

Чемпіонат області завершився, але отримані позитивні емоції ще довго будуть згадувати його учасники. Всі переможці та призери змагань були нагороджені грамотами та медалями управління фізичної культури та спорту ТОДА.

Наступні старти чекають наших біатлоністів на чемпіонаті України серед юнаків та дівчат, який розпочнеться 8 березня 2021 р. на НСБ «Тисовець» Львівської області.