images/stories/logosait.jpg

 

Про збереження здоров’я ніг фахівці рекомендують не забувати

Розпочинається весна, а відтак вже зовсім скоро дівчата та жінки отримають можливість ходити у легкому взутті. Тому подбати про здоров’я ніг саме на часі. Причому, це стосується не лише жінок, а й чоловіків. Пропонуємо кілька порад для збереження здорових ніг.

Шкідливою звичкою, що впливають на здоров’я ніг, фахівці вважають, зокрема, сидіти, підібгавши ногу, і рекомендують тим, в кого трапляється біль у колінах, уникати цього положення: через гострий кут, який утворюють коліна, коли ви сидите, наприклад, за столом, це положення для ніг є дуже незручним.

Не дуже корисним є також і сидіти, поклавши ногу на ногу: з одного боку, це порушує кровообіг в ногах, з другого – таз в такому положенні повернутий так, що це може шкодити хребту, оскільки, перевантажуються міжхребцеві диски.

Для жінок застереженням є і носіння взуття на високих підборах. Незважаючи на всю красу, під час ходи у такому взутті колінний суглоб повинен бути постійно зігнутий для підтримки рівноваги, а це є небезпечним для тих, у кого слабкі зв’язки суглобів. Окрім цього, м’язи у цій час перебувають у стані довготривалої напруги.

Разом із тим, корисними звичками для збереження здоров’я ніг є піднімати ноги вгору (це сприяє відтоку венозної крові до серця та запобігає розширенню вен), під час сидіння коліна рекомендується згинати тільки трошки, тримати ноги так, щоб утворювався тупий кут, – в такому положенні не погіршується кровообіг в колінах, а це, відповідно, не призводить до хвороб колін.

Ефективним є робити гімнастику для вен: якщо вам доводиться довго сидіти чи стояти, час від часу потрібно піднімати та опускати п’яти, рухати кінчиками пальців та виконувати колові рухи ступнями вправо та вліво. Це активізує кровообіг та підтримує вени в хорошому стані.

А взагалі буде простою для виконання є рекомендація бігати босоніж: при цьому зміцнюються м’язи ступні. Якщо є така можливість, спробуйте зранку 3-4 хвилини походити по мокрій від роси траві (або по снігу), високо підіймаючи ноги.

За матеріалами книги Д. Костіної «Хочу і буду найстрункішою», підготувала О. Гикава.

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

вугілля і дрова

Банер