images/stories/logosait.jpg

 

У КС виникли чвари між суддями через крісло Тупицького

КМДА

Влада виділила 1 мільярд 823 мільйони гривень для підтримки медиків, залучених до боротьби з епідемією COVID-19, зокрема до вакцинації та тестувань.

Джерело: заступниця міністра охорони здоров'я Світлана Шаталова на брифінгу

Пряма мова: "Кабінет міністрів підтримав ініціативу Міністерства охорони здоров'я про виділення коштів на вакцинацію населення від COVID-19.

1 мільярд 482 мільйони гривень виділено для оплати медичних послуг медикам, задіяним у заходах боротьби з COVID-19, зокрема тих, що стосуються вакцинації....

За дорученням міністерства створено додаткові стимули і запроваджено новий пакет медичних послуг у програмі медичних гарантій…

Ще 341 мільйон виділено лабораторним підрозділам МОЗ, які тестують хворих на COVID-19. Тобто загальна сума – 1 мільярд 823 мільйони гривень для здійснення зазначених заходів.

Ці кошти були закладені через спеціальний фонд, який станом на 1 січня 2021 року є в залишках і створений за рахунок залишків минулого року в ковідному фонді".

Деталі: Шаталова зазначила, що так влад

Заступник голови Конституційного суду Сергій Головатий зайняв місце відстороненого голови суду Олександра Тупицького на засіданні у четвер, між суддями виникла суперечка.

Джерело: "Укрінформ"

Деталі: Перепалка виникла між Головатим і суддею Олександром Литвиновим під час розгляду справи за поданням уповноваженого Верховної Ради щодо конституційності закону "Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення".

"Сергій Петрович, у нас що змінилася схема розсадки в залі?" - спитав Литвинов.

"Я залишу це питання без відповіді", - парирував Головатий.

"Займіть тоді своє місце", - продовжував Литвинов, на що Головатий не відповів.

"Сергій Петрович, я прошу зайняти своє місце. У нас не було спеціального пленарного засідання, на якому б вас було призначено головою Конституційного суду України", - наполягав Литвинов, проте Головатий йому не відповів і продовжував вести засідання на місці Тупицького.

Що передувало: На період відсторонення голови КС Тупицького на засіданнях Великої Палати суду головує його заступник Сергій Головатий, проте до 4 березня він це здійснював зі свого місця.

Передісторія:


а підтримує медиків, залучених до боротьби з пандемією.

Вона нагадала, що МОЗ розраховує вакцинувати загалом близько 20 мільйонів українців "при повному навантаженні команд з імунізації".

За словами Шаталової, фахівці-вакцинатори повинні проводити попередній огляд пацієнта на предмет протипоказань, визначати приналежність громадянина до тієї чи іншої цільової групи, проводити перший раунд імунізації та моніторити самопочуття вакцинованих і ті самі дії здійснювати в другому раунді вакцинації.

Знати більше: Щеплювати проти COVID-19 точно будуть, питання – коли, кого і чим. Усе про вакцинацію в Україні

Олена Рощенко, УП
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

вугілля і дрова

Банер