ХХХІІ Олімпійські Ігри у Токіо завершились, - у здобутку українських атлетів 19 медалей

Одну золоту, шість срібних та дванадцять бронзових нагород вибороли українські спортсмени на Олімпіаді-2020 у Токіо. Ці найпрестижніші світові змагання тривали у столиці Японії з 23 липня до 8 серпня. Завоювавши 19 медалей, Україна посіла 16 місце за загальною кількістю здобутих нагород серед 206 країн-учасниць.

Українськими медалістами Ігор ХХХІІ Олімпіади стали:

«Золото»:

- Жан Беленюк (греко-римська боротьба, в\к 87 кг)

«Срібло»:

- Михайло Романчук (плавання, 1500 м вільним стилем)

- Парвіз Насібов (греко-римська боротьба, в\к 67 кг)

- Анжеліка Терлюга (карате, в\к до 55 кг)

- Людмила Лузан та Анастасія Четверікова (веслування на байдарках і каное, каное-двійка, 500 м)

- Олександр Хижняк (бокс, в\к до 75 кг)

- Олена Старікова (велоспорт-трек, спринт)

«Бронза»:

- Дар’я Білодід (дзюдо, в\к 48 кг)

- Ігор Рейзлін (фехтування, шпага)

- Олена Костевич та Олег Омельчук (кульова стрільба, мікст)

- Михайло Романчук (плавання, 800 метрів вільним стилем)

- Еліна Світоліна (теніс)

- Алла Черкасова (жіноча боротьба, 68 кг)

- Ірина Коляденко (жіноча боротьба, 62 кг)

- Марта Федіна та Анастасія Савчук (артистичне плавання, дует)

- Людмила Лузан (веслування на байдарках і каное, каное-одиночка, 200 м)

- Станіслав Горуна (карате, до 75 кг)

- Владислава Алексіїва, Марина Алексіїва, Катерина Резнік, Анастасія Савчук, Ксенія Сидоренко, Марта Федіна, Аліна Шинкаренко, Єлизавета Яхно (артистичне плавання, група)

- Ярослава Магучіх (легка атлетика, стрибки у висоту)

Окрім медалістів, ще 23 українських спортсмени зупинились буквально в кроці від п’єдесталу, посівши 4-6 місця у фінальних змаганнях.

Додамо, що в Токіо українці суттєво перевершили результат попередньої Олімпіади в Ріо-де-Жанейро (2016), коли було здобуто 11 олімпійських медалей (2 золоті, 4 срібних та 5 бронзових нагород), незважаючи на те, що команда була представлена більшою кількістю атлетів (206). Загалом, участь в Олімпійських Іграх у Токіо взяли 153 українських спортсмени. Єдиною представницею від Тернопільщини на Олімпіаді-2020 була легкоатлетка Наталія Стребкова, яка виступала у бігу на дистанції 3000 метрів з перешкодами. Наталя - майстер спорту України міжнародного класу, представниця Тернопільської обласної школи вищої спортивної майстерності та обласного ФСТ «Динамо-Україна», випускниця факультету фізвиховання ТНПУ ім. Володимира Гнатюка.