images/stories/logosait.jpg

 

18-річна тернополянка Анастасія Бачинська - у топ-10 багатоборства на чемпіонаті світу зі спортивної гімнастики у Японії

18-річна тернополянка Анастасія Бачинська - у топ-10 багатоборства на чемпіонаті світу зі спортивної гімнастики у Японії

У фінал особистого багатоборства серед жінок на чемпіонаті світу зі спортивної гімнастики, який цими днями проходить у японському Кітакюшю, пройшли дві українки - Анастасія Бачинська та Єлизавета Губарєва. Причому гімнастка з Тернополя Настя Бачинська показала дев’ятий результат у кваліфікації, набравши 52.655 очки. Для Бачинської та Губарєвої це був перший фінал на рівні чемпіонату світу. У 2021-му Бачинська брала участь у фіналі багатоборства на Євро, проте там посіла лише 20-е місце, - повідомляє «Суспільне. Спорт». На чемпіонаті світу Бачинська суттєво покращила результат. Однак за підсумковими балами виступила гірше, аніж у кваліфікації.

Як відомо, фінал особистого багатоборства серед жінок складається з чотирьох вправ - вільні вправи, вправи на колоді, різновисоких брусах та опорного стрибку. Залежно від складності вправ та самого виконання гімнасткам нараховуються бали.

Основними вправами для Бачинської та Губарєвої у фіналі особистого багатоборства були вільні вправи, а також вправи на різновисоких брусах та колоді, де вони також змагалися для потрапляння в особисті фінали.

Бачинська показала найкращий результат у вправах на колоді, отримавши оцінку 12.800, і у цьому виді стала сьомою. Була близькою до місця у топ-10 українка і у вільних вправах, але в заключний момент її змістила на 11-е місце представниця ФГР Ангеліна Мельнікова.

Попри лише одне місце у топ-10 за підсумками чотирьох вправ, Бачинській вдалося посісти 10-е місце після суми усіх оцінок в особистому багатоборстві. Її результат склав 51.833 бали.

У порівнянні із кваліфікацією, Бачинська виступила гірше. Тоді вона посіла дев’яте місце із результатом 52.655 бали.

Щодо іншої українки Єлизавети Губарєвої, то вона у двох вправах - різновисокі бруси та колода - посіла дев’яте місце і також претендувала на місце у топ-10.

Проте у підсумку Губарєва зайняла 14-е місце, покращивши свою позицію у кваліфікації на одну сходинку. У опорному стрибку українська гімнастка показала 20-й результат, чим погіршила своє підсумкове місце у заліку особистого багатоборства.

Чемпіонкою світу у багатоборстві стала представниця ФГР Мельнікова, яка випередила американку Лін Вон на 0.3 бали. Бронзовою призеркою була Кайла Дічелло (США).

Спортивна гімнастика. Особисте багатоборство, фінал

1. Ангеліна Мельнікова (ФГР) - 56.632

2. Лі Вон (США) - 56.340

3. Кайла Дічелло (США) - 54.566

...

10. Анастасія Бачинська - 51.833

14. Єлизавета Губарєва - 51.599

Результат Бачинської та Губарєвої у фіналі особистого багатоборства на чемпіонаті світу зі спортивної гімнастики є найкращими за 18 років. Востаннє дві українські гімнастки фінішували так високо у 2003 році: Ірина Яроцька посіла четверте місце, а Аліна Козич стала восьмою.

Загалом це втретє в історії виступів жіночої збірної України на чемпіонатах світу, коли у фінал після кваліфікації пройшли дві гімнастки. У 2006-му Аліна Козич посіла 13-е місце, а Дарія Згоба фінішувала 22-ю.

Нагадаємо, що Анастасія Бачинська є вихованкою Тернопільської КДЮСШ №2 імені Юрія Горайського (тренери Ганна Лев, Оксана Першина та заслужений тренер України Тетяна Геращенко). Спортсменка – кавалер ордена княгині Ольги ІІІ ступеня, нагороджена Почесною відзнакою Тернопільської ОДА – нагрудним знаком «Гордість Тернопіля», майстер спорту України міжнародного класу зі спортивної гімнастики,

Найкращим результатом Анастасії Бачинської на міжнародному рівні залишається «золото» Євро-2020 у командній першості. У 2021-му вона також стала бронзовою призеркою Євро у вправах на колоді.

В особистому багатоборстві Бачинська вдруге фінішує у топ-10 на рівні чемпіонатів світу та Європи. У 2019 році вона стала п’ятою на Євро.

За програмою чемпіонату світу зі спортивної гімнастики у Японії у неділю, 24 жовтня, Анастасія Бачинська ще виступатиме у вільних  вправах, оскільки окрім виходу у фінал в особистому багатоборстві, спортсменка подолала кваліфікацію і у вільних вправах.

П'ятниця, 22 жовтня, 12:00. Особисте багатоборство (Ілля Ковтун)

Неділя, 24 жовтня, 10:25. Опорний стрибок (Назар Чепурний)

Неділя, 24 жовтня, 12:35. Вільні вправи (Анастасія Бачинська)

Неділя, 24 жовтня, 13:10. Перекладина (Ілля Ковтун)

А загалом, додамо, що чемпіонат світу зі спортивної гімнастики розпочався у японському Кітакюшю 18 жовтня і триватиме до 24 жовтня. Вперше з 1996 року він проходить в олімпійський сезон, адже Ігри-2020 відбувались на рік пізніше через пандемію коронавірусу.

На змаганнях розігрується 12 комплектів медалей: по одному в чоловічому й жіночому особистому багатоборстві, а також у шести чоловічих фіналах в окремих видах і чотирьох жіночих.

На минулому чемпіонаті світу-2019 Україна завоювала дві «бронзи»: Олег Верняєв – у багатоборстві, Ігор Радівілов – у опорному стрибку.

За всю історію участі в чемпіонатах світу під українським прапором збірна здобула 35 медалей: 7 золотих, 12 срібних і 16 бронзових.

У Японії від України виступають десять гімнастів: шість чоловіків і чотири жінки.

Фото з архіву

Банер