images/stories/logosait_new.jpg

 

Порушення антидопінгових правил: у Росії відібрали дві медалі Олімпіади-2012

Дискваліфікували росіянина Івана Ухова
Дискваліфікували росіянина Івана Ухова / Getti Images

Міжнародний олімпійський комітет повідомив про нових призерів і чемпіонів Олімпійських ігор-2012 після розслідування порушення антидопінгових. Тепер змінився подіум у змаганнях із веслування на каное, легкої атлетики та вільної боротьби.

Джерело:

Inside the Games
view count1978

Знову "постраждали" росіяни

МОК продовжує відновлювати справедливість та повертати нагороди тим, хто їх заслуговує.

 

 

У стрибках у висоту дискваліфікували росіянина Івана Ухова. Золота медаль дісталася американцю Еріку Кінарду. А "срібло" поділили катарець Мутаз Есса Баршим, канадець Дерек Друен та британець Роберт Грабарз.

Щодо жіночих стрибків у висоту, то бронзову нагороду росіянки Світлани Школіної отримає іспанка Рут Бейтія.

У МОК повідомили про анулювання результатів і дискваліфікацію одразу трьох учасниць Олімпіади-2012 зі стрибків у довжину – латвійки Інети Радевічи, Анни Назарової з Росії та Анастасії Мирончик із Білорусі.

Призери у змаганнях із веслування на каное теж зазнали змін. Литовського спортсмена Євгенія Шукліна позбавили срібної нагороди на дистанції 200 метрів в каное-одиночці. Натомість росіянин Іван Штиль став його володарем, а іспанець Альфонсо Бенавідес Лопес де Айяла здобув "бронзу". Зазначимо, що переможцем у цій дисципліні є українець Юрій Чебан.

Зміни на подіумі також відбулися у вільній боротьбі (вагова категорія до 120 кілограмів). Анулювали результати представника Узбекистану Артура Таймазова та грузина Давіта Модзманашвілі. А переможцем визнали росіянина Біляла Махова та іранця Комейла Гасемі. Проте представник Росії зможе добути медаль лише після відбуття власної дискваліфікації, тобто після 27 січня 2024 року. Махов покараний за вживання допінгу.

  • Через порушення антидопінгових правил на змаганнях на Олімпійських іграх-2012 40 учасників втратили свої медалі. Серед них 17 – із Росії, такі показники є антирекордом для РФ.
  • Також на Іграх-2012 трьох українців позбавили нагород.
  • "Золото" втратив Олексій Торохтій у важкій атлетиці у вазі до 105 кг. Срібної нагороди позбавили метальника списа Олександра П'ятинцю, а "бронзи" – Юлію Каліну, яка тоді виграла нагороду у важкій атлетиці у вазі до 58 кілограмів.
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

вугілля і дрова

Банер