images/stories/logosait.jpg

 

Чого сьогодні не можна робити в день вшанування відомого святого


Чого сьогодні не можна робити в день вшанування відомого святого

Сьогодні християни вшановують Івана Златоустого. Святого, якого називали Вселенським учтелем за його глибокі і влучні промови, а також праці, які він залишив після себе.

Особливо святого шанували у Київській Русі. Тут люди записували усі відомості про діяльність Іоанна Златоустого, його праці й численні виступи. Так з'явились збірки "Златоструй" та "Ізмарагд", повідомляє 24 канал.

Хто такий Іван Златоуст

Іван Златоустий народився 347 року в Антіохії. Відомо, що батьки святого також сповідували християнство. Іоанна виховувала мати Анфуса, адже його батько – знаний військовий загинув в одній із битв. Жінка присвятила своє життя правильному вихованню сина й прищепила йому якнайбільше християнських цінностей.

День Іоанна Златоуста

День Іоанна Златоуста

День Іоанна Златоуста – 26 листопада

Коли Іоанн став дорослішим, мати відправила його на навчання до відомого учителя красномовства та прихильника софістики – Ліванія. Під час науки, Іоанн досягнув великих результатів у сфері риторики й підійшов до красномовства, як до мистецтва, а не як до звичайного викладу думок.

Завершивши освіту оратора, Іоанн Златоуст спробував себе у юридичній сфері. Працюючи адвокатом, він побачив скільки бруду, зла, лицемірства є у світі. "Зворотна сторона медалі життя" й підштовхнула святого до служіння Господові. У 22 роки він постригся у ченці й повністю занурився у християнство.

Іоанн Златоуст історія

Іоанн Златоуст історія

Три Отці Церкви: Василій, Григорій та Іоанн

Церковні проповіді Іоанна Златоуста були сповненими мудрості й несли високу мораль. Слава про великого оратора миттєво розійшлась серед людей. Й вже у 398 році патріарх Александрійський Феофіл висвятив Іоанна у сан архієпископа Константинопольського. Цікаво, що святий зовсім не хотів ставати архієпископом і представники влади мусили виманювати його з рідного міста, аби завезти у столицю імперії.

Іоанна Златоуста що не можна робити

Іоанна Златоуста що не можна робити

День Іоанна Златоуста: історія життя святого

Іоанн Златоуст вів дуже сувору політику, бувши на пості архієпископа, через що його потім не дуже любила влада. Златоуст дуже висміював і критикував пафосність та надмірну розкіш у житті придворних. Такі зауваження дуже розлютили тодішню імператрицю, яка й відправила його у заслання, де він і загинув.

Що не можна робити у День Іоанна Златоуста

У День вшанування Іоанна Златоуста суворо забороняється лихословити. Вірили, що потім Господь не почує ваших молитов і прохань.

Не обговорюйте людей за їхніми спинами. Плітки і чутки можуть згубно вплинути на вашу репутацію.

Добре думайте, що говоритимете людям сьогодні. Не гарячкуйте.

Банер
Банер