images/stories/logosait.jpg

 

"Це несправедливо", – мер Тернополя анонсував перерахунок за центральне опалення

"Це несправедливо", – мер Тернополя анонсував перерахунок за центральне опалення
Міський голова Тернополя прокоментував впровадження додаткового тарифу на опалення у місті.

Сергій Надал повідомив, що визначення тарифу відбулось за загальною урядовою формулою без урахування ситуації в кожному будинку і кожній квартирі.

На своїй сторінці у Facebook мер запевнив, що нарахування плати – несправедливе, тому "Тернопільміськтеплокомуненерго" має провести перерахунок, а ОСББ та обслуговуючі підприємства ще раз провести розподіл витрат на тепло для спільних площ.

"Сьогодні по всій Україні люди отримують нарахування за тепло і гарячу воду на основі змінених урядом правил нарахування тарифів.

З одного боку, урядова ініціатива має логіку, оскільки раніше всі витрати за обігрів спільних площ у багатоквартирному будинку лягали фактично лише на користувачів центрального опалення. З іншого боку, автоматично було зроблено розрахунок за загальною урядовою формулою без урахування ситуації в кожному будинку і кожній квартирі", – йдеться у дописі.

Міський голова звернувся до Уряду з проханням призупинити дію постанов за якими, відповідно до нової формули, відбувається нарахування тарифів, до моменту проведення інвентаризації внутрішньобудинкових теплових комунікацій.

"Оголошую термінове створення спеціальних інвентаризаційних комісій з представників обслуговуючих підприємств, ОСББ, представників “Тернопільміськтеплокомуненерго” та депутатів міськради, щоб провести інвентаризацію кожного будинку. Прошу голів ОСББ та керівників обслуговуючих підприємств з усією відповідальністю поставитись до даного питання. Повинен бути проведений справедливий розподіл витрат на тепло для спільних площ", – зазначив мер.

Нагадаємо, що у Тернополі в платіжках за комунальні послуги з'явився додатковий тариф – за абонентське обслуговування та функціонування систем опалення і гарячого водопостачання. Жителі міста отримали квитанції на 400-800 грн.

Відтепер, згідно із нововведенням, власники помешкань з індивідуальним опаленням платитимуть за обігрів місць загального користування, функціонування внутрішньобудинкових систем опалення та постачання гарячої води.

Банер