images/stories/logosait.jpg

 

Від безробітного – до власника прибуткового бізнесу: захоплива історія успіху бджоляра з Тернопілля

Ігор Буцик, фото: facebook.com/butsikigorІгор Буцик, фото: facebook.com/butsikigor
Нині староста села Угринів на Підгаєччині, один із засновників сільськогосподарського обслуговуючого кооперативу "Бджолиний край" Ігор Буцик – в минулому безробітний.

Життя чоловіка змінилося у 2017 році, коли він звернувся в центр зайнятості в пошуках роботи. Тоді безробітного цікавили вакансії заготівельника лікарської сировини або музичного керівника.

Оскільки на той момент їх не було, Ігор Буцик вирішив змінити професію, скориставшись однією із послуг служби зайнятості – профнавчанням. Він пройшов перепідготовку в Гадяцькому аграрному училищі та став дипломованим бджолярем.

Сьогодні Ігор Буцик – один із засновників найпотужнішого в Тернопільській області сільськогосподарського обслуговуючого кооперативу "Бджолиний край", який об’єднав 28 пасічників. Історію успіху підгайчанина розповіли на сторінці служби зайнятості у Fecebook.

"Кооператив спеціалізується не лише на викачуванні меду, а й на виготовленні солодкої продукції. Вже тепер продаємо різні сорти меду, бджолину пергу, прополіс, пилок у меді, забрус та крем-меди.

З-поміж іншого пропонуємо покупцям горішки й сухофрукти в меді, наливки та медовий квас. Особисто я займаюся розведенням маток, збираю маточне молочко", розповідає пасічник.

Ще до Другої світової війни прадід чоловіка тримав у рідній Яблунівці чи не пів сотні бджолосімей. За радянських часів під час створення колгоспу майже всю пасіку забрали. Нині на пам’ять від прадіда у нього залишилась стара дубова медогонка, матриця для виготовлення вощини та дев’ять вуликів. Тож кооператор має намір створити невеликий музей пасічництва.

Ігор Буцик, фото: facebook.com/butsikigor

64951233 2380615742158463 4378963902688395264 n

На даний час Ігор Буцик активно впроваджує в життя різні проєкти, пов’язані з бджільництвом, бере участь в навчаннях, вдосконалює свої знання та навички, виводить продукцію СОК "Бджолиний край"на міжнародний рівень.

"Аби стати членом нашого кооперативу, не існує особливих вимог. Приймаємо усіх, хто прагне займатися пасічницькою справою та вміє подбати про власні бджолосім’ї й, звісно ж, готовий допомагати іншим.

У найближчому майбутньому плануємо створити центр меду, де працюватимуть наймані працівники. Це буде цех з надання послуг з відбирання, фасування і переробки меду, а ще лабораторія з контролюю якості меду і бджолопродуктів", – ділиться планами кооператор.

До слова, у 2021 році за рішучість, ініціативність, вміння ставити цілі та досягати їх Ігоря Буцика обрали сільським старостою села Угринів Підгаєцької ОТГ.

Банер