images/stories/logosait.jpg

 

Вам зателефонували з банку і повідомили про загрозу втрати заощаджень – це шахраї!

«Діалог» з невідомими обернеться втратою грошей, тим більше, коли розкажете «секрети» банківської картки.

По декілька випадків шахрайств, пов’язаних зі крадіжками грошей з банківських карток, документують тернопільські поліцейські. Приміром, лише за останню добу їх майже десяток.

У шахрайські тенета потрапили жителі Бережанщини, Збаражчини та Тернополя. Їм усім чи то телефонували, чи надсилали повідомлення начебто з банку про загрозу втрати коштів. Потерпілі виконували вказівки невідомих осіб, врешті, виявляли, що з банківських карток зникали гроші: в кого 20 тисяч гривень, а в кого й більше.

Поліцейські нагадують: банківські працівники ніколи не телефонують клієнтам! Тому «байки» від так званих співробітників служби безпеки будь якого банку чи навіть Національного банку – це все ретельно продумана шахрайська схема.

Зміст «байки» може трохи різнитися: то хтось хоче зняти ваші гроші, то потрібно перерахувати свої статки на резервний рахунок, то ваша картка вже заблокована, або буде заблокована та інші.

Правила безпеки: не слухайте таких «співробітників банку», одразу переривайте бесіду; ніколи і нікому не кажіть даних вашої банківської картки чи смс-повідомлень, які почали надходити на ваш телефон; якщо у вас виникли якісь сумніви - перетелефонуйте на гарячу лінію банку, клієнтом якого ви є, або ж підіть до найближчого відділення.

Якщо ви знатимете свої права і будете відповідальними та уважними, ніхто і ніколи не зможе вас обдурити.

Відділ комунікації поліції Тернопільської області

© Офіційний сайт Національної поліції: https://tp.npu.gov.ua/news/shaxrajstvo/vam-zatelefonuvali-z-banku-i-povidomili-pro-zagrozu-vtrati-zaoshhadzhen-cze-shaxraji/

Банер