images/stories/logosait.jpg

 

Продукти важливі для здоров'я жінки. Поради дієтолога

Життя жінки повністю залежить від гормонів. Гормони впливають на самопочуття, настрій, визначають тип фігури, відповідають за лібідо і відчуття щастя у житті.
Пропоную розібратися як саме працюють жіночі статеві гормони, чому виникають дисбаланси і як ми можемо на це впливати.
В першій фазі  менструального циклу переважають естрогени. Вони відповідають за дозрівання яйцеклітини.  Виробляються естрогени переважно у яєчниках,  а також у наднирниках і жировій тканині!  Якщо врахувати, що сьогодні ожиріння досить поширене,  стає зрозумілим звідки у жінок береться надлишок естрогенів (гіперестрогенія -медичний термін).  Це перше. А  друге це те, що ми живемо у дуже хімічному середовищі. Пестициди, гербіциди, фунгіциди і пластик- роблять наше життя легшим, але й коротшим. Ці речовини є "ксеноестрогенами", тобто за структурою схожі на естрогени і, на жаль, наш організм приймає їх за естрогени і включає в метаболізм. Чим же поганий надлишок естрогенів? Тим, що це основна причина зростаючої кількості дисгормональних жіночих захворювань: мастопатії, ендометріозу, поліпів матки чи цервікального каналу, гіперплазії ендометрію, а також онкозахворювань жіночої статевої системи.
Як знизити рівень естрогенів?
1️⃣ нормалізація маси тіла (щоб жирові клітини не виробляли додаткової порції естрогенів)
2️⃣екологічний простір ( продукція екоферм, відмова від пластику у повсякденному житті)
3️⃣ вживання продуктів, які містять 3- індол карбінол: всі хрестоцвіті ( броколі, цвітна, брюссельська, білокачанна, червонокачанна, пекінська капуста,  а також редиска, рукола, гірчиця)
4️⃣ обмежте вживання сої ( ковбаса у т.ч.)
5️⃣ регулярні заняття спортом знижують рівень естрогенів на 14 %
Іншим важливим гормоном є прогестерон. Він  керує другою частиною менструального циклу, готує організм до вагітності і є протектором вагітності. Нестача прогестерону може бути фактичною і відносною.  Через надлишок естрогенів виникає відносна нестача прогестерону. А якщо естрогени в нормі, а прогестерону виробляється мало - це фактична нестача прогестерону.  І фактична і відносна недостатність прогестерону проявляється вираженим ПМС, болючою менструацією, вираженими набряками, труднощами із настанням і виношування вагітності.
Як підвищити свій рівень прогестерону? 1️⃣нормалізація маси тіла.  Коли вага повернеться в норму, то до здорових показників  також повернеться і рівень інсуліну. Від цього зросте рівень прогестерону (дослідження вчених США, де проблеми зайвої ваги стоїть особливо гостро)
2️⃣ вітамін С щодня 750 мг підвищує прогестерон на 77 %.  Я часто наголошую на необхідності вживання ягід, капусти, зелені, болгарського перцю- це лідери по вмісту вітаміну С. В продуктах харчування вітамін С захищений біофлавоноїдами, що покращує його засвоєння, чого не скажеш про синтетичні вітаміни.
3️⃣ вітамін Е підвищує рівень прогестерону на 67%. Міститься в оливковій олії і пророщених зернах.
4️⃣селен - бразильський горіх,  мигдаль, квасоля, сочевиця,  печінка, білкові продукти.  1 бразильський горіх містить добову норму селену!
5️⃣ і  найважливіше - керування стресом!!!  Прогестерон і кортизол мають одного попередника. Якщо ви відчуваєте постійну напругу, тривогу, то більше  буде синтезуватися кортизолу. А на прогестерон вже не вистачатиме субстрату.
Давайте ще раз під сумуємо що потрібно для нормального балансу  гормонів: 1️⃣підтримувати нормальну масу тіла 2️⃣регулярна фізична активність
3️⃣контроль над стресом
4️⃣хрестоцвіті, вітамін С - ягоди, зелень болгарський перець та інші овочі, вітамін Е- оливкова олія, горіхи, насіння, авокадо пророщені зерна,  селен- бобові, горіхи, білкові продукти
5️⃣ уникайте соєвих продуктів,  продуктів з ферментованої сої такі сир тофу це не стосується.

Практикуючий лікар-дієтолог Паламарчук Людмила Петрівна

097-210-86-96


Банер