images/stories/logosait_new.jpg

 

Ні косметики, ні грошей – тернополянка стала жертвою афери


Працівники Тернопільського районного управління поліції зареєстрували факт шахрайства вчинений щодо 28-річної мешканки обласного центру. Громадянка купувала через мережу Інтернет товар та потрапила в шахрайську пастку.

Потерпіла розповіла правоохоронцям обставини події. В одній із соціальних мереж вона знайшла допис про продаж декоративної косметики. Жінка здійснила замовлення товару на суму 5782 гривень. Обов’язковою умовою була передоплата. Краянка переказала кошти двома транзакціями на обумовлену суму. Однак згодом збагнула, що її ошукали, адже товар не прийшов. Натомість автор допису вимкнув телефон та видав публікацію. За допомогою вона звернулася до працівників поліції.

Відомості про злочин правоохоронці внесли в Єдиний реєстр досудових розслідувань відповідно до ст.190 (шахрайство) Кримінального кодексу України.

Поліцейські розповідають про кілька простих порад, які допоможуть не попастися на гачок аферистів і зроблять ваші покупки у мережі безпечним:

  • завжди перевіряйте адресу сайту, адже на відміну від інтерфейсу її неможливо підробити;
  • нікому не передавайте дані для входу в акаунт і не заходьте туди з чужих гаджетів, особливо якщо до профілю прив’язана банківська карта;
  • не розголошуйте дані картки. Насамперед це стосується номера, терміну дії, CVC2/CVV2. А ще краще — зробіть віртуальну картку: таку послугу надають практично всі банки;
  • зберігайте всі документи, надані продавцем (фіскальні чеки, гарантійні талони, транспортні накладні), а також електронне листування. У разі виникнення непорозумінь вони стануть вашим підтвердженням здійснення покупки;
  • читайте відгуки про товар і продавця. Насторожити має наявність виключно позитивних відгуків, написаних ніби за шаблоном з невеликим проміжком часу.

Відділ комунікації поліції Тернопільської області

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

вугілля і дрова

Банер