images/stories/logosait_new.jpg

 

Повітряні сили пояснили, чому "Шахеди" не збивають під час руху вздовж Дніпра

Противник найчастіше запускає іранські дрони-камікадзе в темну пору доби вздовж русла Дніпра, тому що там їх важче виявити радіолокаційно.

Джерело: речник Повітряних сил полковник Юрій Ігнат в ефірі "Українського радіо"

Деталі: На запитання, чому Протиповітряна оборона не збиває БПЛА під час руху вздовж Дніпра, речник Повітряних сил зазначив:

Пряма мова: "Тому що радіолокаційно вони стають менш видимими ― що ближче притискаються до землі. Хочеш жити ― притискаєшся нижче. Радіолокаційна антена, що виявляє ціль, не буде її бачити, якщо ціль летить нижче рівня антени".

Деталі: На запитання, чи можуть громадяни допомогти військовим, Ігнат пояснив, що застосунок єППО навряд чи додасть якоїсь інформації у момент атаки.

Найчастіше дрони летять уночі, українці можуть їх виявити хіба що за звуком. Але не все так просто. Поки буде система оповіщення або дзвінки на 102, пройде час і дрон вже буде в іншому місці (його швидкість 150 км/год).

Тож ця інформація, яка у надзвичайно великій кількості надходитиме звідусіль, буде навпаки заважати і навіть дезорієнтовувати наших оборонців, зазначає речник Повітряних сил.

Тому що Сили оборони, які знищують наразі "Шахедів", це не лише Повітряні сили. Це і винищувальна авіація, яка працює в тих зонах, де немає достатнього покриття ППО. Це і зенітно-ракетні системи, і озброєні мобільно-вогневі групи, які працюють зенітками і крупнокаліберними кулеметами. Усе це потребує колосальної координації. Адже це велика єдина система ППО різних родів та видів усіх Сил оборони, наголосив Ігнат.

Для громадян найважливіше ― берегти себе і перебувати в укриттях, пояснює полковник.

Пряма мова: "Тому що навіть при 100-відсотковій роботі ППО, на жаль, уламки падають і можуть руйнувати автомобілі, будівлі та життя людей. Коли ракета потрапляє в ціль, вона розривається не одразу лоб-в-лоб з "Шахедом", а поруч.

Так працює зенітна зброя. Її вражаючі елементи прошивають фюзеляж ракети чи дрона, ракета втрачає свої аеродинамічні дані і падає вниз. Її бойова частина не обов’язково розривається при зіткненні із зенітною ракетою. Тобто ця бойова частина та уламки зенітної ракети падають на землю".

Нагадаємо: За дві доби нового року вночі українська ППО неймовірними зусиллями збила 84 ворожі дрони, проемонструвавши 100% результат.

Водночас Повітряні сили наголошують, що при такій інтенсивності ворога, Україна потребуватиме більше засобів ППО для ефективної протидії цій зброї.

ВАЛЕНТИНА РОМАНЕНКО 

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

вугілля і дрова

Банер