images/stories/logosait_new.jpg

 

Депутати міської ради прийняли звернення щодо належного фінансування інклюзивної освіти

9 червня на позачерговому засіданні 26 сесії Тернопільської міської ради депутати підтримали і прийняли звернення до Прем'єр-міністра України Дениса Шмигаля, Міністра освіти і науки України Оксена Лісового та начальника Тернопільської обласної військової адміністрації Володимира Труша щодо належного фінансування інклюзивної освіти з державного бюджету.

У рішенні зазначається, що на 2023 рік з державного бюджету спрямовано кошти субвенції до бюджету Тернопільської міської територіальної громади на надання державної підтримки особам з особливими освітніми потребами у розмірі 1,9 млн грн. Через недофінансування з державного бюджету виплату заробітної плати фахівцям забезпечено лише на 3 місяці. Фактична потреба в таких коштах становить 6,3 млн грн.

З метою забезпечення права дітей з особливими освітніми потребами на якісну освіту та для проведення корекційно-розвиткових занять Тернопільська міська рада просить виділити додаткові кошти державної субвенції  у розмірі  4,4 млн грн.

Рішення прийнято, враховуючи висновки постійних комісій міської ради з гуманітарних питань, з питань бюджету та фінансів.

Текст звернення додається:

Прем’єр-міністру України

Денису ШМИГАЛЮ

 

Міністру освіти і науки України

Оксену ЛІСОВОМУ

 

Начальнику Тернопільської обласної військової адміністрації

Володимиру ТРУШУ

 

ЗВЕРНЕННЯ

Висловлюємо Вам повагу та доводимо до Вашого відома та розгляду пропозиції щодо належного фінансування інклюзивної освіти з державного бюджету.

З метою забезпечення права дітей з особливими освітніми потребами на освіту за місцем проживання, їх соціалізації та інтеграції в суспільство, забезпечення психолого-педагогічного супроводу,  в Тернопільській міській територіальній громаді відкриваються інклюзивні групи та класи в закладах дошкільної та загальної середньої освіти. Кількість закладів освіти з інклюзивними групами та класів щороку збільшується.

В 2021-2022 н.р. було організовано інклюзивне навчання в 24 закладах загальної середньої освіти (149 дітей) та у 18 закладах дошкільної освіти (87 дітей). Від початку повномасштабного російського вторгнення в м. Тернополі збільшується кількість внутрішньо переміщених осіб з особливими освітніми потребами.

В Тернопільській міській територіальній громаді станом на 1 січня 2023 року у 27 закладах загальної середньої освіти навчається 174 учні, в тому числі 7 з категорії внутрішньо переміщених та у 19 закладах дошкільної освіти – 119 дітей  з особливими освітніми потребами, в тому числі 8 – з категорії внутрішньо переміщених.  Дітям відповідно до рівня підтримки та індивідуальної програми розвитку надаються психолого-педагогічні та корекційно-розвиткові послуги (допомога) у вигляді занять.

Оплата таких годин (занять) здійснюється за рахунок коштів  субвенціїї з державного бюджету місцевим бюджетам відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 14.02.2017 року №88 «Про затвердження Порядку та умов надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на надання державної підтримки особам з особливими освітніми потребами».

На 2023 рік з державного бюджету спрямовано кошти субвенції до бюджету Тернопільської міської територіальної громади на надання державної підтримки особам з особливими освітніми потребами у розмірі 1,9 млн.грн. Через недофінансування з державного бюджету виплату заробітної плати фахівцям забезпечено лише на 3 місяці. Фактична потреба в таких коштах становить 6,3 млн. грн.

З метою забезпечення права дітей з особливими освітніми потребами на якісну освіту та для проведення корекційно-розвиткових занять Тернопільська міська рада просить виділити додаткові кошти державної субвенції  у розмірі  4,4 млн.грн.

Прийнято на пленарному засіданні  двадцять шостої сесії Тернопільської міської ради 9 червня 2023 року.

Міський голова                                                   Сергій НАДАЛ

 

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

вугілля і дрова

Банер