images/stories/logosait_new.jpg

 

У Тернополі затверджено Концепцію створення безбар'єрного середовища для маломобільних груп населення

На засіданні міської ради, що відбулося 15 грудня, прийнято рішення про затвердження Концепції «Тернопіль – місто без бар'єрів». Ця ініціатива має на меті створення безбар'єрного середовища для осіб з інвалідністю та інших категорій маломобільних груп населення на території Тернопільської громади.

Разом із затвердженням Концепції, міська рада схвалила План дій з впровадження цієї ініціативи. Це рішення визначає шляхи та кроки, які будуть вжиті для забезпечення доступності міста для всіх громадян, зокрема для тих, хто має обмежену мобільність.

Зазначені кроки покликані зробити Тернопіль більш дружнім та доступним місцем для всіх його мешканців, сприяючи інклюзивному та рівноправному середовищу для всіх громадян, спрямованих на усунення фізичних, інформаційних, суспільних, економічних, освітніх та цифрових бар’єрів.

Зокрема, йдеться про ліквідацію бар’єрів перед входами в будівлі, споруди та транспорт для осіб літнього віку, батьків з колясками, осіб з інвалідністю та інших представників маломобільних груп.  Важливим є доступ до інформації в різних форматах та з використанням технологій, зокрема шрифт Брайля, великошрифтовий друк, переклад жестовою мовою тощо. Окрім того, забезпечення повноцінного стабільного доступу до мережі інтернет та спілкування в соціальних мережах, рівні умови та можливості для працевлаштування, отримання фінансових та інших ресурсів для заняття підприємництвом чи самозайнятістю.

Детальніше ознайомитись із Концепцією та Планом зі створення безбар’єрного середовища для людей з інвалідністю та інших категорій маломобільних груп населення на території Тернопільської міської територіальної громади «Тернопіль - місто без бар’єрів» на 2024-2026 роки можна за посиланням.

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

вугілля і дрова

Банер