images/stories/logosait_new.jpg

 

Німеччина розглядає націоналізацію філії "Роснєфті" в країні

 
GETTY IMAGES

Компанію "Rosneft Deutschland", яка після вторгнення РФ в Україну перебуває під "довірчим контролем" уряду Німеччини, можуть націоналізувати повноцінно.

Про це повідомляє WELT.

У понеділок 5 лютого було слухання щодо можливої націоналізації компанії, до якої були долучені її представники. Слухання є кроком перед націоналізацією.

Але, як зазначають, рішення про націоналізацію все ще не прийнято.

Російська державна компанія "Роснєфть" володіє мажоритарним пакетом акцій бранденбурзького нафтопереробного заводу PCK у Шведті. Близько 54 відсотків акцій наразі перебувають під контролем федерального уряду - у так званій довірчій адміністрації.

Метою було зберегти завод, який десятиліттями заправлявся російською нафтою і є дуже важливим, адже постачає основну частину авіаційного палива для аеропорту в Берліні та бензину для автомобілів у цьому регіонів.

Термін "довірчого контролю" спливає 10 березня, тому до того часу уряд має остаточно прийняти рішення щодо "Rosneft Deutschland". Існує також ризик, що "Rosneft Deutschland" більше не зможе виконувати свій мандат на постачання заводу PCK без подальших дій уряду.

Нагадаємо:

У вересні 2022 року уряд Німеччини отримав під управління федерального регулятора німецькі дочки "Роснєфти" Rosneft Deutschland і RN Refining & Marketing

Чистий прибуток російської державної нафтогазової компанії "Роснєфть" за підсумками 2022 року скоротився на 7,9% на тлі введених Заходом санкцій.

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

вугілля і дрова

Банер