images/stories/logosait_new.jpg

 

У Тернополі лікарі вийняли серце військового, щоб врятувати йому життя

У Тернополі лікарі вийняли серце військового, щоб врятувати йому життя 
Тернопільські лікарі вперше в Україні видалили злоякісну пухлину серця методом аутотрансплантації.

Як повідомили у Департаменті охорони здоров'я Тернопільської ОДА, пацієнтом став 45-річний військовий.

Чоловік отримав поранення на фронті і пережив високу ампутацію ноги.

"До нас у відділення військовослужбовця направили на планову рутинну операцію, – розповідає кардіохірург, завідувач відділення кардіохірургії та трансплантології Тернопільської обласної клінічної лікарні Володимир Мороз. Під час діагностики ми бачили певну масу, яку ми сприйняли як тромботичну, у лівому передсерді. Коли ж почали операцію, виявили пухлину. Взяли гістологію і вирішили не продовжувати планову операцію, тому що до такого масштабного втручання потрібно було підготуватися".

Лікарі вивчали літературу, переглядали відео і досліджували інформацію, щодо цієї патології у закордонних джерелах. Та одночасно готували пацієнта до операції.

Медики вийняли серце з грудної клітки військового, щоб повністю видалити пухлину. Операція тривала близько 13 годин. Життя пацієнта під час втручання забезпечував апарат штучного кровообігу.

"Щоб отримати доступ до пухлини, враховуючи її розмір і місце розташування, потрібно було провести експлантацію серця, – розповідає Володимир Мороз. Операція відбувалася у два етапи. Ми вийняли серце з грудної клітки пацієнта, видалили частини пухлини, які залишилися у грудній клітці, сформували нову задню стінку лівого передсердя з бичачого перикарду, вшивши в нього всі легеневі вени. Другий етап – це робота з серцем. Саркома вразила мітральний клапан серця і частину лівого передсердя, які були вражені саркомою, тому ми видалили їх. Після цього ми відновили геометрію лівого передсердя теж за допомогою бичачого перикарду та встановили новий мітральний клапан".

Післяопераційний період був складний. Зараз стан пацієнта, каже хірург, задовільний. Чоловік перебуває з сім'єю у Києві та проходить реабілітацію.

429511458_797818622373044_5610969824594271935_n.jpg

429541747_797818715706368_3056777477416668828_n.jpg

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

вугілля і дрова

Банер