images/stories/logosait.jpg

 

Репортаж


Засідання Номінаційного комітету

Середа, 17 жовтня 2018, 05:54

17.10.2018 року о 14.00 відбудеться засідання Номінаційного комітету Громадського бюджету (сесійна зала Тернопільська міська рада).

Розглядатимуть проекти №8, 17, 18, 22,25,28,32, 78,96,101, 103, 102, 98, 95, 92, 85, 84, 83, 82,81,80,79, 77,75, 71, 66, 70,69, 63, 62, 61, 58,57, 55, 54,45, 43, 39,36, 35,34, 31, 30, 9, 7, 4

 

У Тернополі обговорили можливості та переваги, які надає українцям євроінтеграція

Вівторок, 16 жовтня 2018, 07:40

У Тернополі обговорили можливості та переваги, які надає українцям євроінтеграція. Конференція за участі Віце-прем'єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванни Климпуш-Цинцадзе, голови Тернопільської ОДА Степана Барни, представників бізнесу, громадських ініціатив та освіти відбулася в рамках інформаційної кампанії «Євроінтеграція: сила можливостей» і зібрала понад 200 учасників.

Іванна Климпуш-Цинцадзе зазначила, що Тернопільщина – регіон, який активно розвивається, а можливості, які дає європейська інтеграція, допомагають тернополянам досягти ще більших успіхів. Зокрема, зростає експорт продукції підприємств регіону. Сальдо зовнішньої торгівлі в Тернопільської області позитивне і складає +28,9 млн дол. США. Більшість продукції область експортує до ЄС. Половина всіх поставок (51,2%) припадає на Польщу. В структурі експорту Тернопільщини електричні машини і устаткування становлять 42,2%. У першій трійці товарних груп, які демонструють найбільше зростання в січні-липні, порівняно з аналогічним періодом торік, – електричні машини і устаткування (зростання на 25,0%), котли, машини, апарати і механічні пристрої (на 5,9%), полімерні матеріали, пластмаси (на 11,0%).

Віце-прем’єр-міністр нагадала, що загальний експорт українських товарів до країн ЄС у І півріччі 2018 р. збільшився, порівняно з І півріччям 2017 р., на 19,2% (на 1574,1 млн дол.), а частка країн ЄС в українському експорті становить 42,1%.

«І це рух з обох боків. Дерегуляція, забезпечення дедалі більшої прозорості урядування та, звісно, виконання Угоди про асоціацію сприяють збільшенню європейських інвестицій. У І півріччі 2018 р. інвестори з країн ЄС вклали в економіку України 734,2 млн дол. США прямих інвестицій (акціонерного капіталу), що складає 58,3% від загального обсягу надходжень в Україну», - зазначила Іванна Климпуш-Цинцадзе.

Вона також застерегла учасників конференції від впливу маніпуляцій, які існують навколо теми євроінтеграції. «Є політики, які запевняють, що ми обійдемося без допомоги ЄС, що в нас якийсь свій, особливий шлях, а європейські норми та вимоги до якості продукції та послуг зашкодять нашим селянам чи підприємцям. Ця брехня легко розбивається фактами, якими популісти та маніпулятори не хочуть користуватися», - наголосила Віце-прем’єр-міністр.

На її переконання, Україна теж цікава для ЄС. «Я переконана, європейський проект не буде повноцінним без України. Наші товари, IT-послуги затребувані і вже завойовують ринки ЄС. А наші підприємці, отримавши знак якості ЄС, отримують доступ і до третіх ринків», - сказала Іванна Климпуш-Цинцадзе.

Степан Барна погодився зі сказаним та розповів, що зміна зовнішньополітичної ситуації та війна на Сході змушують підприємців шукати нові ринки збуту. «Для тернополян, окрім ЄС, це Китай чи Іран. А навички, які отримали наші підприємці, які колись торгували з РФ, знадобилися для завоювання ринків Азії», - додав він.

«На території Тернопільщини розвинений не тільки аграрний бізнес, а й машинобудівний, саме тут виробляють комплектуюче обладнання для Audi, Porsche Cayenne та Volkswagen. Наша стратегія – удосконалити і збільшити потужність виробництва та створити сприятливий клімат для іноземних інвестицій настільки, щоб альтернативи Тернопільській області в машинобудуванні не було», – поділився амбітними планами голова Тернопільської ОДА.

Він також наголосив на важливості забезпечення гарних умов праці для населення, щоб люди не лишали регіон у пошуках тимчасової роботи за кордоном. "В області немає жодного підприємства, яке б не вкладало фінансові ресурси у власний розвиток. Зокрема, за підсумками минулого року ми отримали 7,1 млрд грн капітальних вкладень підприємств у власний розвиток та 42 млн дол. прямих іноземних інвестицій", - підкреслив Степан Барна.

Керівник відділу консалтингу Офісу з просування експорту Сергій Малиновський розповів про те, яку підтримку надає Офіс підприємцям, які хочуть почати експорт до країн Євросоюзу, та яким вимогам вони мають відповідати. Він також підкреслив роль ЄС у розвитку експортного потенціалу країни. «Співпраця з ЄС для нас надзвичайно важлива, адже сам Офіс просування експорту створювався за прототипом кращих європейських інституцій. Існує велика кількість програм, що допомагають експортерам розвинути власний потенціал. Нині український експорт до ЄС складає понад 40% загального експорту, та цю цифру можна і потрібно збільшувати. Часто європейські партнери навіть не усвідомлюють той рівень якості продукції, який є в Україні. Причин цьому дві: брак інформації стосовно можливостей українських виробників та, водночас, недостатня активність вітчизняних підприємців. Європейський ринок дуже конкурентний, а ваш бізнес – це як мала дитина: як ви її виховаєте, як залучите необхідні ресурси на розвиток, таким і буде майбутній результат», - зазначив Сергій Малиновський.

Голова правління ПАТ «Тернопільський молокозавод» (ТМ «Молокія») Віктор Солтис, який є одним з найбільших експортерів області до ЄС, розповів, що підприємство стало першим молочним заводом в Україні, на якому встановлено унікальну подвійну систему очистки молока «Fresh Milk» від одного з найбільших у Європі виробників обладнання GEA. Таке обладнання, а саме бактофуги з Німеччини, дозволяє ТМ «Молокія» продукувати молоко європейського рівня захисту, адже бактофуга механічним способом, тобто без термальної обробки, вилучає із сирого молока 99% шкідливих бактерій та спорів, не руйнуючи корисні властивості молока.

Регіональний координатор ПРООН в Тернопільській області Ігор Стефанів розповів про те, що дала євроінтеграція та підтримка Євросоюзу громадам Тернопільщини. Лише за проектами ПРООН в області реалізовано проектів майже на 39 млн грн. «Задача проекту місцевого розвитку – супровід громадських організацій від їхнього створення і до здачі проекту. Громади не зразу були зацікавлені, не були готові працювати над вирішенням спільних проблем, боялися. А коли побачили результат, почали включатися активніше. Ми долучаємо наші громади до цінностей, за якими працюють громади в країнах ЄС», - зазначив Ігор Стефанів. Він навів приклади успішно реалізованих в області проектів у різних сферах, зокрема, запровадження енергоощадних технологій, встановлення вуличних ліхтарів на сонячних батареях та інше.

Студентка факультету міжнародного маркетингу Мар'яна Білик розповіла про свій досвід використання можливостей від співпраці з ЄС. «Я дізналася про програму Еразмус+ на першому курсі Тернопільського національного економічного університету від викладачів та студентів, які вже навчалися за такою програмою за кордоном, а вже на третьому курсі моя мрія здійснилася – я успішно здала тести та поїхала в Університет прикладних наук Інхолланд у місто Алкмаар, Королівство Нідерланди. Практичні проекти, взаємодія з місцевими студентами, маркетингові дослідження – це безцінний досвід, який я запам'ятаю на все життя. Попри освітній досвід, я отримала можливість перебрати культурні цінності Нідерландів. Найбільша сила нідерландців в єдності, саме це необхідно плекати і в Україні», - розповіла студентка.

Довідково

Мета інформаційної кампанії «Євроінтеграція: сила можливостей» - роз’яснення та популяризація практичних переваг і можливостей, які вже мають або невдовзі отримуватимуть українці від євроінтеграційного курсу України. Проект реалізується Офісом Віце-прем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України разом з Урядовим офісом координації європейської та євроатлантичної інтеграції за підтримки Проекту ЄС Association4U.

Джерело: Урядовий портал

Унікальну книжку про визначні постаті національно-визвольного руху презентували на Тернопільщині

Вівторок, 16 жовтня 2018, 07:39

Презентація унікальної книги «Тернопільщина – визначні постаті національно-визвольного руху» відбулася сьогодні у Тернопільській ОДА за участі упорядників: Сергія Волянюка та Євгена Філя. У ній вперше розкриваються невідомі сторінки національної історії, зібрано світлини і короткі біографічні відомості про уродженців нашого краю, які зайняли керівні посади у визвольному русі.

 

Ініційоване видання Тернопільською обласною державною адміністрацією та обласною радою в особах Степана Барни, Віктора Овчарука, Юрія Юрика та Василя Деревляного. Видане за сприяння депутатів облради та за кошти громади Тернопілля.

 

«Тернопільщина була однією з центральних територій, де в часи 1940-1950 р. р. відбувалися ключові для усього національного визвольного руху події. Автори, фактично вперше за десятки років незалежності, в одній книзі зібрали світлини провідних діячів руху. Ті цінності, які старше покоління сформували і зберегли, на думку багатьох істориків, письменників – етично й морально утвердили їх як одне з найсильніших поколінь за всю історію України. В умовах тотальної окупації різних країн вони жили ідеєю присвятити власне життя боротьбі за вільну Україну», - зазначив заступник голови Тернопільської ОДА Юрій Юрик.

 

Також він наголосив, що за декілька років обласна державна адміністрація спільно з обласною радою зробили багато для відновлення історичної пам’яті і перепоховання учасників національно-визвольного руху та матеріально-технічного відновлення – реконструкції уже сформованих музеїв і створення нових.

 

За словами Юрія Юрика, дуже важливо, щоб молодь знала про історичне минуле країни, патріотично виховувалася і формувала цінності, які у подальшому вкладатиме у процес державотворення. Саме тому книги розповсюдять в усі без винятку школи області, а також у районні та обласні бібліотеки.

 

Інформація щодо деяких особливостей у проведенні ЗНО/ДПА-2019 та змін у їх проведенні з 2021 року

Понеділок, 15 жовтня 2018, 12:10

Управління освіти і науки Тернопільської міської ради надало інформацію про певні особливості у проведенні зовнішнього незалежного оцінювання/державної підсумкової атестації 2019 року та змін у проведенні ЗНО/ДПА з 2021 року.

Зокрема, випускникам старшої школи закладів загальної середньої освіти (ЗЗСО) результати зовнішнього незалежного оцінювання з З-х навчальних предметів буде зараховано як результати державної підсумкової атестації.

Ці учасники повинні обов’язково скласти:

– українську мову і літературу;

– математику або історію України (на вибір учасника);

– ще один предмет з переліку (історія України, математика, біологія, географія, фізика, хімія, англійська мова, іспанська мова, німецька мова, французька мова).

Випускники ЗЗСО, які бажають, щоб результат ЗНО з іноземної мови їм було зараховано як оцінку за ДПА:

  • отримають оцінку за атестацію за результатами виконання завдань академічного рівня, якщо вивчають цю мову на стандартному або академічному рівні;
  • отримають оцінку за атестацію за результатами виконання завдань академічного й профільного рівнів, якщо вивчають іноземну мову на профільному рівні.

Учні (слухачі, студенти) закладів професійної (професійно-технічної), вищої освіти, які 2019 року завершують здобуття повної загальної середньої освіти, обов’язково здаватимуть  державну підсумкову атестацію  у формі ЗНО з 2-х предметів:

  • української мови і літератури;
  • математики або історії України (період ХХ – початок ХХІ століття) (на вибір).

Подання реєстраційних документів особами для участі в ЗНО триватиме з 05.02.2019р. по 25.03.2019р.

Унесення за вимогою учасників ЗНО змін до реєстраційних даних (перереєстрація) триватиме з 05.02.2019 по 25.03.2019 року.

Графік проведення зовнішнього незалежного оцінювання 2019

з/п

Навчальний предмет

Дата проведення ЗНО

День тижня

1.

Математика

21.05.2019

Вівторок

2.

Українська мова і література

23.05.2019

Четвер

3.

Іспанська, німецька, французька мови

27.05.2019

Понеділок

4.

Англійська мова

28.05.2019

Вівторок

5.

Фізика

30.05.2019

Четвер

6.

Історія України

04.06.2019

Вівторок

7.

Біологія

06.06.2019

Четвер

8.

Географія

11.06.2019

Вівторок

9.

Хімія

13.06.2019

Четвер

Розміщення на інформаційних сторінках учасників ЗНО результатів ЗНО/ДПА та передання закладам освіти відомостей результатів ДПА в електронному вигляді згідно із графіком:

з/п

Навчальні предмет

Дата

1.

Математика, українська мова і література, фізика

До 14.06.2019

2.

Іноземні мови, біологія

До 20.06.2019

3.

Історія України, географія, хімія

До 25.06.2019

 

Деякі особливості у проведенні ЗНО/ДПА, починаючи з 2021 року:

  • державна підсумкова атестація з математики для осіб, які завершуватимуть здобувати повну загальну середню освіту, буде обов’язковою (крім учнів закладів професійної (професійно-технічної) освіти);
  • ДПА з математики буде проводитися з використанням завдань 2-х рівнів: рівня стандарту і профільного рівня;
  • підтвердженням факту здобуття особою повної загальної середньої освіти, буде успішне проходження нею державної підсумкової атестації.

Контактні телефони у Тернополі:

(0352) 40-09-94 (бульвар Шевченка,1, Тернопільський комунальний методичний центр науково-освітніх інновацій та моніторингу, Трофимчук Андрій Васильович);

(0352) 43-57-85 (вул. Громницького, 1, Тернопільський обласний комунальний інститут післядипломної педагогічної освіти, Шайнюк Юрій Чеславович).

20 жовтня у Тернополі проведуть сільськогосподарські ярмарки

Неділя, 14 жовтня 2018, 08:04

20 жовтня у трьох мікрорайонах Тернополя будуть проведені традиційні сільськогосподарські ярмарки, де тернополяни матимуть змогу купити сільськогосподарську продукцію і товари підприємств харчової та переробної промисловості. Відповідне розпорядження підписав очільник Тернополя Сергій Надал.

 

Ярмарки відбудуться на:

  1. Масиві «Східний» (проспект Степана Бандери, 15 – площадка перед центральним стадіоном та вул. Протасевича – площадка перед рестораном «Галич»);
  2. Масиві «Дружба» (територія на перехресті вул. Миру – Дружби);
  3. Масиві «Сонячний» (вул. Леся Курбаса – площадка ринку «Галицький»).

Бажаючих взяти участь просимо звертатися в управління торгівлі, побуту та захисту прав споживачів, вул. Коперника, 1, тел. 40 41 39.

 

Сторінка 1 з 565

«ПочатокПопередня12345678910НаступнаКінець»
Банер
Loading...
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер