images/stories/logosait.jpg

 

Репортаж


Хочете кращого емоційного та соціального розвитку для дитини? Заведіть собаку!

Середа, 08 липня 2020, 10:17

Маєте собаку? Чудово!

Прогулянки та ігри з нею сприяють кращому соціальному та емоційному розвитку вашої дитини!

Про це йдеться в досліджені, яке було опубліковане в Pediatric Research, пише CNN.

У досліджені брали участь 1646 батьків дошкільнят.

Виявилось, що діти, які зростали в родинах з собакою, мали на 30% менше проблем з поведінкою та спілкуванням з однолітками, якщо порівнювати з тими родинами, де не було собаки.

Зростати з собакою — це корисно! Фото: freepic

Також науковці наголошують, що мати собаку корисно і для фізичного здоров'я дітей.

"Регулярна фізична активність відіграє важливу роль у ранньому дитинстві, сприяє кращому розвитку дошкільнят та знижує ризики хронічних захворювань, в тому числі ожиріння", говорить автор дослідження Хейлі Крістіан, доцент Дослідницького центру дитячого здоров’я Університету Західної Австралії.

Регулярні прогулянки з собакою дійсно дуже корисні для малечі.

За даними вчених, менш ніж третина дітей від 2 до 5 років займаються фізичною активністю дві години на день. Саме стільки радять педіатри.

Як показало дослідження, навіть якщо дитина грається з собакою всього три рази на тиждень та вигулює собаку разом з батьками один раз тиждень цього достатньо для кращих соціальних навичок та емоційного здоров'я.

 

Степанов пояснив, чому обрав Голубовську, Тодурова та інших до медичної ради

Середа, 08 липня 2020, 10:16

Очільник міністерства охорони здоров’я Максим Степанов шукав "провідних фахівців нашої країни, які все своє життя присвятили медицині", щоб радитися щодо медичної реформи.

Так він пояснив склад нещодавно створеної медичної ради при МОЗ під час брифінгу 8 липня.

Туди входить, зокрема, Ольга Голубовська, яка була радницею ексочільниці МОЗ Зоряни Скалецької.

Відома тим, що задекларувала гонорар від фармкомпанії, чий препарат хотіла включити в закупівлі.

Також Голубовська – позаштатний головний спеціаліст МОЗ при Раїсі Богатирьової. Людина з групи впливу Петра Багрія.

Вона керувала напрямком "інфекційні хвороби".

Просувала пегільовані інтерферони для лікування гепатиту С, єдиним постачальником цих препаратів був монополіст Петро Багрій.

Та Борис Тодуров, генеральний директор державної установи "Інститут серця Міністерства охорони здоров'я України", член-кореспондент Національної академії медичних наук України, професор.

У нього з командою МОЗ при ексміністерці Уляні Супрун був конфлікт.

Також є питання до Тодурова щодо його керівництва Інститутом серця.

"Протягом 3-4 років, коли достатньо активно говорили про реформування системи фінансування медицини, то була велика купа експертів різних, але там не було безпосередньо людей, які лікують лікарів.

І я вважаю, що це категорично неприйнятно, коли в реформуванні медицини не беруть участь безпосередньо експерти, провідні фахівці нашої країни, які все своє життя присвятили медицині.

Саме для цього була створена медична рада в тому числі. Коли ми підбирали людей в медичну раду, звичайно, я в цьому приймав безпосередню участь, мені була потрібна достатньо дієва медична рада", - сказав Степанов.

За його словами, медична рада обговорюватиме весь комплекс проблемних питань, які є в медицині.

Нагадаємо, Степанов створив медичну раду при МОЗ.

Вона потрібна, щоб забезпечити "швидке та ефективне впровадження реформ системи охорони здоров'я в Україні".

Про це Степанов повідомив під час брифінгу 3 липня.

"Була створена медична рада при Міністерстві охорони здоров’я. Вона була створена з одних із найкращих провідних фахівців нашої країни.

Вона скаладається з фахівців інферкційних захворювань, спеціалістів з кардіології, кардіохірургії, онкології, сімейної медицини.

До складу ввійшли і головні лікарі різних лікарень різного рівня", - розповів Степанов.

МОЗ планує закупити "Ремдесивір" для 8 тисяч пацієнтів з COVID-19, бо вважає його ефективним

Середа, 08 липня 2020, 10:15

Міністерство охорони здоров’я веде перемовини щодо закупівлі препарату "Ремдесивір", який є в українському протоколі лікування COVID-19.

Про це повідомив очільник міністерства охорони здоров’я Максим Степанов під час брифінгу 8 липня.

"Я вважаю, що в нас дійсно дуже гарний протокол, і ми це можемо побачити по ефективності лікування коронавірусної хвороби, по тих показниках, які є, і відсоток летальності, який є одним із найнижчих в Європі.

Він не був доступний з точки зору продажу, його виробляє американська компанія. Зараз ми провели перемовини з компаніями, які отримали ліцензію, і ми розраховуємо на закупівлю цього лікарського засобу.

Є попередня домовленість щодо закупівлі, розрахованої на лікування до 8 тисяч пацієнтів. Зараз проводимо перемовини", - розповів Степанов.

Ремдесивір" є противірусним препаратом, який також випробовували проти лихоманки Ебола в Африці, але значимих результатів не було

Про закупівлю цього препарату міністр говорив також у квітні.

Нагадаємо, "Ремдесивір" є противірусним препаратом, який також випробовували проти лихоманки Ебола в Африці, але значимих результатів не було.

Це один з препаратів, який Дональд Трамп назвав "багатообіцяючим". Він також є в українському протоколі лікування COVID-19.

У квітні з'явилася інформація від ВООЗ, що "Ремдесивір" не показав свою ефективність в першому клінічному дослідженні.

Про це йшлося у звіті, який випадково опублікувала ВООЗ і потім видалила, але його встигло побачити видання Financial Times.

У документі йшлося, що препарат не поліпшував стан пацієнтів і не зменшував присутність патогена в крові.

Проте згодом Європейське агентство з лікарських засобів (EMA) рекомендувало умовний дозвіл на продаж цього препарату для лікування COVID-19.

Їхнє дослідження показало, що пацієнти, які отримували ремдесивір, одужали приблизно через 11 днів, в порівнянні з 15 днями у пацієнтів, які отримували плацебо.

Цей ефект не спостерігався у пацієнтів з легким та помірним перебігом хвороби: час до одужання становив 5 днів як для групи ремдесивіру, так і для групи плацебо.

Раніше ВООЗ припинила дослідження протималярійного препарату гідроксихлорохін на пацієнтах з COVID-19.

Дані досліджень показали, що гідроксихлорохін не призводить до зниження смертності госпіталізованих пацієнтів з COVID-19.

Проте він досі є в українському протоколі лікування COVID-19.

У червні МОЗ оновило протокол лікування COVID-19 та затвердило новий лікарський засіб, який можна використовувати при коронавірусній інфекції.

Це препарат "Дексаметазон" з групи кортикостероїдних гормонів.

 

Телефонний шахрай ошукав тернополянку майже на 8 000 гривень

Середа, 08 липня 2020, 09:51

Незважаючи на численні застереження, жителі Тернопільщини продовжують потрапляти на гачок аферистів. Громадяни довіряють додзвонювачам й повідомляють псевдопрацівникам банку конфіденційну інформацію й як наслідок втрачають власні заощадження.
Від такого роду злочину потерпіла й жителька обласного центру. Жінка розповіла вже провірену шахрайську. До тернополянки зателефонував чоловік, який представився співробітником фінансової установи. Він запевнив жінку, що невідома особа намагається несанкціоновано зняти готівку з її карткового рахунку.
Аби убезпечити кошти краянки, необхідно повідомити чотирьох значне код, який прийшов на мобільний телефон власниці банківського рахунку, що й зробила жінка. Вже згодом перевіривши стан рахунку потерпіла виявила нестачу коштів в розмірі 7779 гривень За допомогою вона звернулася до правоохоронців.
Відомості про подію внесено в Єдиний реєстр досудових розслідувань відповідно до статті 190 Кримінального кодексу України.
Працівники поліції вкотре наголошують місцевим мешканцям, ніколи, ні за яких обставин, не повідомляти особисті дані невідомим. Інформація щодо карткових рахунків вважається конфіденційною, нею повинні володіти лише власники електронних гаманців.
У разі надходження дзвінка з невідомого номера необхідно терміново передзвонити на гарячу лінію і уточнити у оператора всю інформацію по карті, при втраті або крадіжці – карту заблокувати.

Якщо ж ви потерпіли від рук аферистів, не зволікайте, одразу телефонуйте на лінію «102».
Відділ комунікації поліції
Тернопільської області

© Офіційний сайт Національної поліції: https://tp.npu.gov.ua/news/shaxrajstvo/telefonnij-shaxraj-oshukav-ternopolyanku-majzhe-na-8-000-griven/

Духовні перлини Збаражчини

Середа, 08 липня 2020, 09:49

0

Участь у наукових конференціях дає можливість набути нових унікальних навичок. У цьому переконалися учасники онлайн-конференцій «Мистецтво виступу перед аудиторією» та «Духовні перлини Збаражчини», що відбувалися протягом двох днів на платформі Zoom.

Спікер заходу Марія Данилевич – український літературознавець, педагог, кандидат філологічних наук, доцент теорії і методики української та світової літератури ТНПУ ім. В. Гнатюка – спілкувалася з юними дослідниками МАН на тему підготовки виступу перед аудиторією. Мистецтво оратора дало змогу досвідченому педагогу захопити слухачів, так що час минув непомітно.

Про підготовку до участі в науковій конференції як формі представлення дослідницького проєкту розповіла науковий керівник секції «Українська література» Збаразької філії Тернопільського обласного відділення МАН України Наталія Стасюк, проаналізувавши критерії оцінювання виступів та етапи підготовки.

Важливе значення в обговоренні було відведено створенню постерів. З цієї теми виступила слухач  секції «Українська література» Збаразької філії, призер ІІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт 2019 року (секція «Фольклористика») та переможець ІІ етапу 2020 року; переможець Міжнародного конкурсу з українознавства Софія Горпинюк. Учениця надала практичні поради з оформлення постерів, демонструючи відеоматеріали.

Про культуру мовлення оратора розповіла слухач секції «Українська література» Анастасія Кам’янецька, зробивши висновок: щоб володіти аудиторією, промовець повинен усією своєю поведінкою виражати впевненість і віру у власні сили.

Безцінним надбанням кожного народу є його духовна скарбниця. Та правікова спадщина, де люди черпають натхнення та життєву силу. Протягом багатьох століть Україна була і залишається невичерпним джерелом мистецтва. У цьому вкотре переконалися учасники конференції на тему «Духовні перлини Збаражчини». Слухачі секції «Українська література» мали змогу апробувати власні наукові розвідки. Із доповідями виступили цьогорічні переможці ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт, зокрема Софія Горпинюк на тему «Вишитий рушник у весільних обрядах Збаражчини і Закерзоння» та Анна Язвінська («Нагрудні та нашийні прикраси Збаражчини»). Про пісні національно-визвольної боротьби українського народу  повідомив Назар Бутрин – призер ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницькиї робіт (секція «Журналістика») та неодноразовий призер Міжнародного конкурсу з українознавства.

Учасники онлайн-заходу за сприяння Тернопільського обласного комунального територіального відділення МАН України, зокрема методистів Богдани Дідушицькоїта Оксани Гаврилевської,  переконалися, що участь у наукових конференціях – це захопливо, пізнавально і просто необхідно для розвитку науково-творчого потенціалу особистості!

http://xn--80axe.xn--j1amh/

 

 

Сторінка 1 з 1121

«ПочатокПопередня12345678910НаступнаКінець»
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

вугілля і дрова

Банер
Банер