images/stories/logosait.jpg

 

Репортаж


Нещодавно колектив музею Юліуша Словацького здійснив наукову експедицію до віддаленого на 35 км від Львова села Убині

Середа, 13 листопада 2019, 11:11

http://mjsk.te.ua/

01

Ця, нічим не примітна, місцина тісно пов’язана із родиною Юліуша Словацького, саме тут він, уже смертельно хворий, прагнув оселитися, щоб насолоджуватися спокоєм в тіні розлогих лип.
На початку 19 ст. маєток Убині належав подружжю Кшиштофовичів. Пані Кшиштофович – рідна сестра «коханої бабуті» поета.
Революційно-патріотичні, антицарські твори ЮліушаСловацького назавжди закрили йому дорогу додому, до Кременця. Однак, усе частіше у нього з ’являлося бажання оселитися у австрійській Галичині. Та що більше поет підупадав на здоров’ї, тим сильнішою ставало його прагнення осісти на цьому клаптику галицької землі, тим паче, що там все більше часу проводила його мати. Під час їх єдиної зустрічі у Вроцлаві після 18 років розлуки, вона, мабуть, багато хорошого нарозповідала про магічні Убині, бо поет став уявляти їх, як «край якийсь, сонцем золотий, та липами темними накритий». Вбачаючи свій порятунок у затінку убинських лип, важко хворий поет все будує плани приїзду, ба, навіть, хочевідмовитися від паризької квартири, щоб назавжди там оселитися.
На жаль, це були лиш нездійсненні мрії. Поет тихо згас, а мати зібрала з його паризького помешкання все, що могло нагадувати їй про сина і привезла його рукописи та пам’ятки до тих-таки Убинь. Частина з них згодом потрапила до архівів та музеїв Львова та Варшави, а частина – просто зникла.
Нині Убині  - село Кам’янко-Буського району Львівської області із населенням 354 осіб. Багато, багато змінилося тут. Посеред села – прегарна дерев’яна церква Косми і Дем’яна. Неподалік і цвинтар. Пам’ятник Янушевським, на щастя, ще зберігся. Він – перший зліва. Напівзатерті літери, сповіщають, що тут спочивають Теофіль і Герсилія Янушевські. Сюди ж перенесено прах давніх власників Убинь – Кшиштофовичів та Станіслава Янушевського, двоюрідного брата Юліуша Словацького.
Працівники музею Юліуша Словацького впорядкували могилу родичів поета, та, та подалися до Львова, де їх чекало ознайомлення із історичними пам’ятками міста Лева.

 

Команда «ТОДЮСШ з літніх видів спорту» – РК "Терен" представила Тернопільщину на чемпіонат України з регбіліг серед юнаків 2008-2009 р.н.

Середа, 13 листопада 2019, 11:08

01

23

Українська Федерація  Регбіліг  до 13-ої річниці розвитку Регбіліг (Регбі-13) в Україні  провела в Києві на спортивних майданчиках  МАУП (Міжнародної Академії Управління Персоналом)  чемпіонат України з регбіліг  серед юнаків 2008-2009 р.н.

В чемпіонаті брали участь дев'ять команд з семи міст України: Києва, Житомира, Рівного, Хмельницького, Тернополя ,  Івано-Франківська  та Покровська (Донецька область).
Відкрили змагання голова ДЮК УФРЛ  головний суддя змагань Ігор Юркін та президент Української Федерації Регбіліг Артур Мартиросян, які привітали команди з дебютом в офіційних всеукраїнських змаганнях з регбіліг наймолодшої вікової категорії.

Змагання проводився одночасно на трьох спортивних майданчиках за коловою системою в трьох групах по три команди, після чого за зайнятими місцями команди розподілялися також на три групи: Cup, Shield і Bowl, де знов грали за коловою схемою розіграшу.

Тернопільщину представляла об’єднана команда «ТОДЮСШ з літніх видів спорту» – РК "Терен".

Результати чемпіонату України з регбіліг серед юнаків 2008-2009 р.н.:
1. ДЮСШ №1-"Буревісник", м. Хмельницький
2. ДЮСШ №4, м. Рівне
3. РК "Київські соколи", м. Київ
4. Збірна Донецької області РК "Твердий знак", м. Покровськ
5. ДЮСШ №2 -"Станиславів", м. Івано-Франківськ
6. «ТОДЮСШ з літніх видів спорту» – РК "Терен", м. Тернопіль
7. ДЮСШ "Авіатор" - "Антарес", м. Київ
8. ДЮСШ "Авіатор" - "Рембаза", м Київ
9. РК "Житомирські соколи", м. Житомир.
На нагороджені  Ігор Юркін подякував всім командам за участь в змаганнях та захопливу  гру.   Артур  Мартиросян нагородив  капітанів  всіх команд-учасниць комплектами термоодягу для регбі. В нашій команді нагороду одержав  Ростислав Полуліх.  Таким чином, з призами залишилися абсолютно всі команди. На мажорній ноті закінчено сезон 2019.

Готував команду до змагань тренер-викладач Володимир Крутовський.

У Чорткові відбувся XII волейбольний турнір пам’яті Остапа Нагірняка

Середа, 13 листопада 2019, 11:05

https://chdmc.org.ua/

01
Впродовж двох тижнів у спортивній залі Чортківського державного медичного коледжу проходив щорічний традиційний турнір з волейболу пам’яті Остапа Нагірняка. Цьогоріч учасниками турніру були 4 збірних команд юнаків та 3 збірних команди дівчат. Протягом усіх днів вирували спортивні баталії серед студентства.
За результатами змагань призові місця розподілились наступним чином:
Серед дівчат:
ІІІ місце – збірна команда спеціалізації “Сестринська справа”.
ІІ місце – збірна команда спеціальності “ Лікувальна справа ”;
І місце – збірна команда спеціальності “ Фармація ”;
Серед юнаків:
ІІІ місце – збірна команда спеціалізації “Стоматологія ортопедична ”.
ІІ місце – збірна команда спеціалізації “ Фармація ”;
І місце – збірна команда спеціалізації “Лікувальна справа”;
В урочистій атмосфері відбулося нагородження переможців. Вони отримали грамоти та медалі .

 

"Нова Пошта" почала доставляти товари з Rozetka до Молдови

Вівторок, 12 листопада 2019, 14:52

 

Група компаній "Нова Пошта" стала партнером українського онлайн-рітейлера Rozetka для доставки до Молдови.

Про це повідомляє Інтерфакс-Україна з посиланням на прес-реліз компанії.

"У вересні 2019 року в тестовому режимі було запущено молдавський сайт інтернет-магазину Rozetka, через який жителі можуть купувати товари та замовляти їхню доставку додому. Доставку за кордоном здійснює Nova Poshta Moldova", - йдеться в повідомленні.

Наразі через інтернет-магазин можна замовити товари вартістю до 300 євро (мінімальний безмитний ліміт ввезення до Молдови). Там представлено близько 570 тис. товарів різних категорій, зокрема електротехніка, побутова техніка, одяг, взуття та інші.

Клієнтам доступна оплата через сайт банківською карткою, доставка здійснюється адресно у будь-яку точку країни.

У "Новій пошті" зазначили, оскільки товар доставляють зі складів у Києві, вартість стартує від 156 леїв (8 євро), терміни міжнародної доставки - від трьох робочих днів.

Як повідомлялося, Nova Poshta Moldova та Nova Poshta Georgia, що входять до групи компаній "Нова Пошта", в першому півріччі 2019 року збільшили кількість оброблених відправлень і скоротили терміни доставки.

Авіакомпанія "Мотор Січ" закрила рейси з Києва в Одесу і Львів

Вівторок, 12 листопада 2019, 14:51

Авіакомпанія "Мотор Січ" у зв'язку з оптимізацією роботи припинила здійснювати рейси за маршрутами Київ-Львів та Київ-Одеса.

Про це йдеться у повідомленні компанії у Facebook.

Зазначається, що "Мотор Січ" у зимовий період 2019-2020 року буде здійснювати регулярні рейси тільки за маршрутами Запоріжжя-Київ та Запоріжжя-Мінськ.

Рейси із Запоріжжя у Київ будуть виконуватися двічі на день у будні і по одному рейсу на день у вихідні.

Нагадаємо:

За результатами опитування, яке провів Київський міжнародний інститут соціології з 8 по 20 вересня, 19,6% опитаних задоволені роботою авіакомпанії "Мотор Січ", 14,5% - ні.

Економічна правда

 

Сторінка 1 з 801

«ПочатокПопередня12345678910НаступнаКінець»
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер